Ģimenes studija

Dejojam kopā ar Līgatnes "Zeperiem" un viņu vadītāju Lieni Frīdbergu

Ģimenes studija

Bērns automašīnā. Atgādinājumi, lai pārvietoties būtu droši

"Es audzinu viens" - palīdzība vecākiem, kas par bērnu rūpējas vieni

«Es audzinu viens» - palīdzība vecākiem, kas par bērnu rūpējas vieni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis pirmo reizi rīkoja akciju „Es audzinu viens”. Akcijā saņemtie telefona zvani ļauj pamanīt grūtības, ar kurām saskaras tie, kuri vieni audzina bērnus.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par to, kāds atbalsts un psiholoģiskā palīdzība nepieciešama vecākiem, aizbildņiem, adoptētājiem, kā arī audžuvecākiem, kuri ikdienā audzina bērnu vieni paši.

Akcijas ietvaros vecāki bez maksas varēja saņemt ne tikai profesionālu psiholoģisko atbalstu, bet arī vērsties pēc informatīvas palīdzības konkrētās situācijas risināšanā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati  liecina, ka mūsu valstī 35% bērnu dzīvo kopā ar vienu vecāku, vecvecāku, aizbildni vai adoptētāju.

Akcijā „Es audzinu viens” saņemti 66 zvani no cilvēkiem, kuri bērnus audzina vieni. Speciālisti uzskata, ka tas ir ļoti liels zvanu skaits, un norāda uz problēmu sabiedrībā.

Problēmas, par kurām stāstīja zvanītāji, ir visdažādākās, bet visus zvanītājus vieno vēlme saņemt palīdzību ar domu – kā vislabāk pasargāt bērnu.

Bērna emocionālā pašsajūta lielā mērā ir atkarīga no vecākiem.

Bieži sabiedrība fokusējas uz atbalstu bērnam, bet ne mazāk svarīgi ir atbalstīt arī vecākus.

Par to, ka vecākiem nepieciešama palīdzība, liecina arī fakts, ka uz palīdzības telefona numuru gadā tiek saņemti vairāk nekā 2500 zvanu.

Vecāki, kuri bērnus audzina vieni, raidījumā stāsta par savu pieredzi, īpaši uzsverot, ka ļoti ir nepieciešams tuvinieku atbalsts, kā arī svarīgi nebaidīties prasīt padomu, palīdzību un līdzcilvēku atbalstu bērnu audzināšanā.

Zvanot uz konsultatīvajiem tālruņiem, var saņemt konsultāciju, arī informāciju - vecākiem, vecvecākiem un aizbildņiem ir pieejami dažādi kursi, atbalsta programmas, kā arī līdzcilvēku palīdzība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti