Dienas ziņas

Radiācijas līmenis Čornobiļas AES ir normas robežās

Dienas ziņas

Vietvaras uztrauc cenu kāpums būvniecībā

Eksperte: Mobings skolā sākas ar problēmām mājās

Eksperte: Bērnu konflikti skolā sākas ar problēmām mājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Satraukumu par karu, ģeopolitisko situāciju un pārtikas cenu kāpumu bērni redz caur ģimeni. Pēdējo divu gadu laikā daudzu bērnu pārdzīvojumi nolikti otrajā plānā, tāpēc sākta kampaņa “Vārdi sāpina! Klusums nogalina...”, kuras mērķis sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem. Par konsultācijām nebūs jāmaksā.

“Vārdi sāpina! Klusums nogalina...” – šie vārdi kampaņas nosaukumā nav izvēlēti nejauši. Tie attiecas uz sajūtām, ko bērni var izjust gan skolā, gan mājās. Psihoterapeite Gunta Ancāne stāsta, ka diemžēl bērnu konfliktiem skolā cēlonis visbiežāk meklējams mājās.

“Lai bērnu mobingotu ilgstošā laika periodā, šim bērnam ir jābūt mobinga pieredzei mājās. Ļoti žēl to teikt. Ja mājās pret bērnu izturas ar cieņu – “kā tu vēlies, kas tev garšo, kas tev negaršo”, tas nenozīmē tūlīt to vēlēšanos izpildīt, bet tur ir cieņa pret bērnu, interese par bērnu. Tad šādi bērni parasti skolā ļoti labi māk sevi aizstāvēt un tie nav mobinga upuri.

Ģimene varētu pajautāt pati sev, vai gadījumā nav tā, ka pārāk bieži no 10 teikumiem, ko es bērnam pasaku, astoņi ir kritizējoši,” ģimenes nozīmi bērna emocionālās pasaules veidošanā raksturo Ancāne.

Speciālista konsultācija tagad varētu būt nepieciešama ne tikai bērniem, kuri skolā saskaras ar apcelšanu un pazemošanu. Pandēmijas mājsēdi un bažas par ģeopolitisko situāciju izjūt arī citi bērni.

Kampaņas rīkotāju ieskatā vislielākā palīdzība nepieciešama bērniem no daudzbērnu ģimenēm, bērniem, kurus audzina tikai viens no vecākiem, un tiem, kuri ir aizbildniecībā vai adoptēti.

Projektā bērnam paredzētas septiņas konsultācijas.

“Tāpēc mums ir tā doma, ka mēs pirmo un pēdējo no tikšanās reizēm veidotu kopā ar ģimeni, lai viņiem cieņpilnā veidā, cik tas iespējams, parādītu vai aicinātu aizdomāties par to, kas notiek viņu pašu mājās. Vai bērna dzīve skolā nav tikai turpinājums mājas dzīvei,” pauž Ancāne.

Pieteikt bērnu konsultācijām var mājaslapā taurenaefekts.lv. Kampaņai nav noslēguma datuma, tā turpināšoties, līdz vairs nebūs pieprasīta. Vietnē “taurenaefekts.lv ” iespējams arī ziedot, lai palīdzētu segt konsultāciju izmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti