Klase

"Klase" 11. sērija

Klase

Stress skolā

Eksāmenu dēļ slimnīcā

Eksāmenu dēļ slimnīcā. Stress skolā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Riks ir mērķtiecīgs jaunietis, kurš cenšas darboties skolas pašpārvaldē, labi mācīties, palīdzēt savai mammai un māsai, bet dažreiz stress ir tik liels, ka to grūti pārvarēt, ir bijušas situācijas, kad pirms eksāmeniem jāmeklē mediķa palīdzība.

Raidījumā "Klase" pusaudzis Riks stāsta par savu skolas pieredzi, attiecībām ar klasesbiedriem, ģimeni, pienākumiem un stresu lielās slodzes un atbildības dēļ.

Uzziņa: Riks. Mācās Imantas vidusskolā. 12. klases skolnieks. Dzīvo kopā ar mammu un māsu. Aktīvi iesaistās skolas dzīves organizēšanā. Kopš 5. klases darbojas skolēnu pašpārvaldē. Bijis skolas pašpārvaldes vadītājs. Izveidojis skolēnu mācību uzņēmumu. Eksāmenu stresa dēļ nokļuvis slimnīcā.

Imantas vidusskolā Riks mācās no pirmās klases. Blakus mācībām jaunietis aktīvi iesaistās skolas sabiedriskajā dzīvē. Skolotāja iedrošināja Riku nepadoties, kad viņš kandidēja uz skolēnu pašpārvaldes vadītāja vietu 8. klasē, bet nesanāca. “Nesanāk ar pirmo reizi, mēģini vēlreiz,” teica skolotāja,  pie šī principa Riks pieturas joprojām.

Pēdējos trīs gadus Rika ģimene mainījusies, viņi tagad dzīvo trijatā – Riks , mamma un mazā māsa. Rikam ir liela atbildība ģimenē, palīdzot mammai un mazajai māsai.

Ir bijis laiks, kad Riks nevēlējās nākt uz skolu vienaudžu attieksmes dēļ, bet tad izrunājies ar ģimenei un draugiem, kuri atbalsta.

Ģimene un īstie draugi ir lielākais atbalsts. “Bieži pieaugušie nezina mūsu problēmas un nesaprot mūs. Ja mēs paši nestāstīsim savas problēmas, nerunāsim ar vecākiem, nekas nemainīsies,”uzskata Riks.

Ir bijuši posmi, kad klasesbiedri bijuši pret Riku, slikto attiecību dēļ nav gribējies apmeklēt skolu.

Pēdējā gada laikā Riks cenšas iekarot klases līdera vietu, kopā darot dažādas lietas, rīkojot pasākumus, arī tur neiztikt bez konfliktiem. Tas viss dod galvā impulsus, kad nepieciešams “izlādēties”.

“Man ir grūti pirms eksāmeniem. Man rokas trīc un ķermeni rauj krampjos. Tas varētu būt tas, kas uzdzen lielāko stresu. Bija tā, ka pirms eksāmena es biju tā sastresojies, ka nonācu slimnīcā. Tieši dienu pirms eksāmena. Es pieļauju, ka bija ļoti liels stress.”

Arī tagad Rika slodze ir liela un ir sajūta, ka ar stresu jāmācās tikt galā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti