«Draugi no citas planētas» – atklāj sociālo kampaņu bērnu uzvedības problēmu aktualizēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Agresija, dusmu lēkmes un noteikumu neievērošana mājās, bērnudārzā vai skolā ir četru līdz deviņu gadu vecu bērnu izplatītākās uzvedības problēmas, tās būtiski ietekmē arī citus bērnus un skolotājus, liecina SKDS veiktā vecāku aptauja.* Katrs desmitais vecāks atzīst, ka ar bērna uzvedību netiek galā un nezina, kur meklēt palīdzību. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību bērniem ar uzvedības problēmām un atbalstītu viņu vecākus jaunajā mācību gadā, Latvijas Bērnu atbalsta fonds (LBAF) kopā ar farmācijas uzņēmumu AS "Olainfarm" uzsāk sociālo kampaņu "Draugi no citas planētas".  

Bērniem vecāku, pārējo pieaugušo un citu bērnu pasaules bērnudārzā vai skolā nereti šķiet kā svešas planētas. Bērni nesaprot noteikumus, kā sazināties ar šiem citu planētu iemītniekiem, ko no viņiem sagaidīt un kā uzvesties viņu klātbūtnē. Tomēr tas nenozīmē, ka bērni ar viņiem negribētu draudzēties.

Kampaņā "Draugi no citas planētas" ar atraktīviem animāciju video rādīs, kā bērni uztver vecākus, skolotājus un citus bērnus un sniegs ieteikumus, kā sadraudzēties ar šiem citu planētu iemītniekiem.

Kampaņas ietvaros ir sagatavoti un pieejami izglītojoši materiāli vecākiem par to, kā runāt ar bērniem par emocijām, kā palīdzēt viņiem labāk tās saprast, un  piedāvāti praktiski ieteikumi dienas plānam kopā ar bērniem un rotaļu idejām. Izglītojošie materiāli un video ikvienam vecākam pieejami šeit.

Animācijas video sērijas pirmais stāsts par vecāku planētu:

 

Sajūta, ka neviens tevi nesaprot un citi uzvedas kā no svešas planētas, iet rokrokā ar dažādām uzvedības problēmām – agresiju, aizkaitināmību, atteikšanos ievērot noteikumus, grūtībām iegūt draugus un nespēju risināt konfliktus. Kā rāda aptaujas rezultāti, bērnu uzvedības problēmas ietekmē ne tikai viņu vecākus, bet arī citus bērnus un skolotājus. 52% aptaujāto norāda, ka viņu bērna klasē vai bērnudārza grupiņā ir bērni, kuri traucē citiem mācīties, bet 18% novērojuši, ka bērna skolotāja vai audzinātāja bieži ir dusmīga un kliedz uz bērniem, ja tie neklausa.

Kampaņas ietvaros ikvienam ir pieejami izglītojoši materiāli www.lbaf.lv un sociālajos tīklos. Savukārt Rīgas ģimenēm ir iespēja pieteikties LBAF sociālās rehabilitācijas pakalpojumam "Ceļš pie sevis", ko vecākiem sedz no Rīgas domes finansējuma. Programmas ietvaros vecāki un bērni apmeklē nodarbības un konsultācijas, ko vada profesionālu speciālistu komanda: sociālais darbinieks, ģimenes atbalsta persona, ģimenes sistēmiskais psihoterapeits, klīniskais psihologs, skaņu terapeits un citi speciālisti pēc nepieciešamības. Plašāka informācija šeit.

* Aptauju veicis pētījumu centrs SKDS 2022. gada maijā, aptaujājot 350 respondentu, kuriem ir 4–9 gadus veci bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti