Dienas ziņas

Infektoloģe brīdina par vasaras gripu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nometne no vardarbības cietušiem bērniem

Dobeles pusē aizvadīta nometne vardarbībā cietušiem bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Emocionālā, fiziskā un seksuālā vardarbība – ik gadu no dažādiem vardarbības veidiem cieš tūkstošiem bērnu. Tā izpaužas gan ģimenēs, gan skolā un arī apkārtējā vidē. Lai no tās atgūtos un bērni spētu tikt galā ar emocijām, ko radījusi rūgtā pieredze, jau vairāk nekā 30 gadus Latvijas Bērnu fonds psiholoģisko atbalstu sniedz vasaras nometnēs, un nupat Dobeles pusē aizvadīta šovasar pirmā nometne.

Peldēšanās, ekskursijas, dažādas spēles un citas aktivitātes – kaut vai tikai multeņu skatīšanās un kopā būšana ar citiem bērniem palīdz uz brīdi aizmirst pāri nodarījumu. Pirmā no šīs vasaras nometnēm vardarbībā cietušiem bērniem aizvadīta Dobeles pusē, kur piedalījās vairākas ģimenes – mammas ar bērniem vecumā no četriem līdz 12 gadiem.

Nometnes dalībnieks Roberts Zemgales reģionālajai televīzijai atzina: "Man visvairāk patika spēlēties ar māsu, peldēt, izpriecāties un iegūt kaut ko jaunu no šīs nometnes." Bet Emīls sacīja: "Man patika peldēt, iet uz laukumu, ekskursijā."

Nometne ilgst vienu nedēļu, kuras laikā noris arī izzinošas nodarbības par dažādām sadzīviskām lietām – drošību pie ūdens, drošu elektroierīču lietošanu un citām.

Latvijas Bērnu fonda nometnes vadītāja Dobelē Baiba Brigmane sacīja: "Vecāki ir nometnē, iepazīstas ar vairākiem vardarbības veidiem, – ir zemas prasmes aprūpē, ir fiziskā vardarbība un, protams, nāk līdzi arī emocionālā vardarbība. Runājot par emocijām, mums ir bijušas nodarbības ar mammām, kur esam strādājuši ar emocijām, kas saistītas ar dusmām, ir bijusi nodarbība par bērnu audzināšanu, kā pozitīvi mēģināt audzināt bērnus. Ir bijusi nodarbība, kā pareizi savaldīt agresīvu bērnu."

Mamma un nometnes dalībniece Natālija atzina: "Patika māmiņu nodarbības, kad bērni atsevišķi strādāja, mēs, māmiņas, atsevišķi. Tā ir ļoti laba iespēja atpūsties mūsu ģimenei, un par to liels, liels paldies."

Nometnes tiek rīkotas par ziedotāju līdzekļiem un pašvaldību līdzfinansējuma.

Dalībai tajās vecākus uzrunā sociālā dienesta darbinieki un Latvijas Bērnu fonds.

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš skaidroja: "Katra vardarbība izraisa citu vardarbību, jo vēlēšanās atriebties ir diezgan liela. Problēmas nekad nevar tikt atrisinātas līdz galam, bet viņas var būt mazinātas. Vairāk jārunā ar pašiem bērniem. Visu laiku jau nevar būt laimīgs, bet īslaicīgi, ja tev ir visu laiku bijis ļoti grūti, tad šāda nometne un komunikācija, kur tevi saprot, kur tevi neabižo, kur tevi uzklausa, es domāju, ka tas ļoti daudz ko nozīmē."

Vardarbībā cietušajiem bērniem nometnes vēl šovasar notiks arī citos Latvijas novados, taču atsevišķas būs arī bērniem ar īpašām vajadzībām un no kara Ukrainā cietušajiem bērniem. Šogad nometnēs piedalīsies 700 bērnu, bet kopumā caur Latvijas Bērnu fonda sadarbības centriem rehabilitāciju gada laikā iziet aptuveni 2000 bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti