Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aktivizējušies banku krāpnieki internetā

Deviņgadīgs puika – grāmatu ilustrators

Deviņgadīgs puika – grāmatu ilustrators; Sabilē apskatāmi jaunā mākslinieka darbi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Šopavasar Sabilē plašākai publikai atklājies kāds neparasts talants – deviņgadīgs puika, kuram ļoti patīk grāmatas. Taču viņam žēl tās atdot bibliotēkai un vēlāk aizmirst īpašos stāstus, tāpēc jaunais mākslinieks Edvards tās uzzīmē pats. Grāmatu jau ir tik daudz, ka nupat tās sabilnieki varēja novērtēt izstādē.

Deviņgadīgajam Edvardam Treiģim patīk ne tikai grāmatu pasaule, bet arī vilcieni un pasaules kartes, un, tieši burtojot kartes un vilcienu instrukcijas, viņš pats iemācījās lasīt. Savas grāmatas veidot viņš sāka pandēmijas laikā.

"Jau bija jānopērk lielais bloks ar balto papīru, tad izrādījās, ka tas jau beidzies, un vajag jau nākošo. Un īpašas krāsas zīmuļus un pildspalvas, lai var uz tā sazīmētā tā spilgtāk uzrakstīt," stāstīja mamma Dace Treiģiene.

Edvards ir no internacionālas ģimenes, tāpēc viņš lasa ne tikai latviski, bet arī lietuviski un angliski.

"Es jau reizēm smejos, ka man ir pašai sava dzīvā audiogrāmata, jo viņš vēl nav iemācījies lasīt klusi. Viņš tos savus darbus un arī grāmatas lasa skaļi priekšā, un man ir jāklausās. Tā kā sākumā es viņam lasīju priekšā, tā tagad viņš lasa priekšā man," skaidroja mamma.

Jaunais mākslinieks zīmē katru dienu. Uz jautājumu, kura ir mīļākā viņa zīmētā grāmata, Edvards atbild ļoti patiesi – visas! Izstādē ilustrētās grāmatas ir par Dogmenu un "Grega dienasgrāmatas". Iedvesmojoties no Dogmena, Edvards veidos savu grāmatu par Kaķmenu.

Katra Edvarda ierašanās Sabiles bērnu bibliotēkā ir īpašs notikums. Darbiniecēm ne tikai jānovērtē jaunākais darbs, bet jāpalīdz izvēlēties jaunu grāmatu.

"Viņš neņem kuru katru grāmatu, mums neiet viegli, bet pie kaut kāda kopsaucēja mēs nonākam, jo tiešām, kad viņš nāk iekšā bibliotēkā, viņam ir svarīga grāmata un grāmatas ilustrators, Edvarda grāmatu izvēli raksturoja bibliotekāre Elīna Stariņa.

Edvards Treiģis: "Mani mīļākie latviešu ilustratori ir Linda Lošina, Agija Staka un arī Ēva Ēriksone."

Šobrīd Edvards no savas Sabiles bērnu bibliotēkas atvadās, jo kādu brīdi viņš kopā ar ģimeni dzīvos Lielbritānijā. Tāpēc jaunais mākslinieks sola grāmatas veidot arī angliski. Un viņš ļoti priecājas, ka Lielbritānijā būs viņa mīļie vilcieni, jo Edvarda sapnis ir kļūt par vilciena vadītāju. Un katrā brīvajā brīdī viņš būs ilustrators.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti