Daugavpilī pagaidām nav intereses par pašvaldības apmaksātām auklītēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

Ik gadu Daugavpilī veidojas rindas uz vietām pilsētas bērnudārzos. Rindā uz dārziņu savu kārtu gaida aptuveni 200 pilsētas mazuļi. Lai problēmu risinātu, pašvaldība apstiprinājusi saistošos noteikumus, kas ļauj piešķirt no pilsētas budžeta līdzfinansējumu vienas auklītes apmaksai 140 eiro mēnesī. Noteikumi stāsies spēkā jau ar septembri, taču pagaidām intereses no vecākiem nav.

Daugavpilī pagaidām nav intereses par pašvaldības apmaksātām auklītēm
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pieprasītākais vasaras atvaļinājumu laiks tuvojas noslēgumam, vecāki poš bērnus skolai un mazuļus – bērnudārzam.

Jeļenai ir tipisks Daugavpils jaunās ģimenes stāsts - lai pati atgrieztos darba vidē, savu pusotru gadu veco dēlēnu pilsētas bērnudārzā pierakstījusi uzreiz pēc dzimšanas, un rinda laicīgi pienākusi. Par iespēju pieteikties un izmantot auklītes pakalpojumus jaunā māmiņa nav nedz interesējusies, nedz uzskatījusi par vajadzīgu.

“Man tā drošāk, labāk uzticētu savu bērnu vecmāmiņai, ja nav, tad svešam cilvēkam negribu,” viņa atzīst.

Vecāki gatavi gaidīt rindu uz sava bērna ievietošanu dārziņā, vidēji gadā Daugavpilī ārpus rindas bērnu skaits tuvojas 200. Kā būs šogad, vēl nav zināms, jo turpinās bērnu reģistrācija, skaidro pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova:

“Šobrīd notiek komplektācija bērnudārzos. Šobrīd šī rinda nav noslēgusies līdz galam, un nav zināms, vai visi bērni ir tikuši bērnudārzos. Viennozīmīgi, būs dažas pirmsskolas izglītības iestādes, kur bērni paliks bez vietas. Bet uz šo brīdi Izglītības pārvaldē nav griezies neviens vecāks ar jautājumu par auklīšu pabalstu.”

Auklīšu pabalsts ir jauna Daugavpils domes ieviesta palīdzības forma ģimenēm ar maziem bērniem, saistošie noteikumi apstiprināti šī gada sākumā, bet paši noteikumi stājas spēkā ar septembri.

“Pagaidām finansiālā plūsma nav iekustināta. Kad prognozējām šos noteikumus, plānojām, ka gadā varētu būt aptuveni 50 vecāki, kas interesētos par šo pakalpojumu. Cik būs īstenība, to rādīs laiks. Bet plānotais līdzfinansējuma atbalsts auklītēm ir 140 eiro,” stāsta Daugavpils domes Finanšu nodaļas vadītāja Edīte Upeniece.

Šobrīd Daugavpils mazuļiem ir iespēja pilsētā apmeklēt 27 pirmsskolas izglītības iestādes, un to izmanto 4,5 tūkstoši bērnu līdz skolas vecumam. Kā veiksies ar auklīšu pakalpojumu izmantošanu, rādīs situācija pēc atbalsta noteikumu stāšanās spēkā pēc šī gada 1. septembra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti