Ģimenes studija

Ģimenes ārstu pieejamība jaunajām ģimenēm un ar to saistītās problēmas

Ģimenes studija

Nosacījumi, lai veģetārs uzturs būtu pilnvērtīgs un veselīgs bērniem

Mūs asociē ar mūziku un mēs arī paši labi jūtamies mūzikā. Saruna ar Zemīšu ģimeni

«Cilvēki mūs asociē ar mūziku, un arī mēs paši labi jūtamies mūzikā.» Ciemos pie Zemīšu ģimenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Maz tādu, kuriem vienaldzīga Kaspara Zemīša spēja ģitārai likt neaizmirstami skanēt gan akadēmiskās, gan džeza, gan roka vai popa mūzikas ritmos. Viņš muzicē kopā ar Latvijas izcilākajiem mūziķiem, bet nereti arī ar savu ģimeni – sievu Andu un dēliem Kārli, Mārtiņu Matīsu un Jēkabu Robertu, kuri visi arī izvēlējušies būt tuvās attiecībās ar mūziku. Kārlis muzicē grupā "Pirmais kurss", Mārtiņš ir daļa "Sudden Lights", bet Jēkabs mācās Rīgas Doma kora skolā," viņi stāstīja Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija". 

14. februāris ir Kaspara dzimšanas diena, un pagājušā gadā viņš to atzīmēja ar sava solo albuma "Motīvs balsij un ģitārai" izdošanu. Koncertā piedalījās ne tikai Kaspara kolēģi un domubiedri, tajā muzicēja arī viņa sieva un dēli. Arī šogad februārī Rīgā un martā Cēsīs gaidāmi koncerti "Zemītis. Kaspars Zemītis. 50 atspulgi", un uz skatuves viņi atkal būs kopā – Kaspars, Kārlis, Mārtiņš un Jēkabs. 

Īsi raksturojot aizvadīto gadu, Anda atklāja, ka lielais notikums ir īpašuma iegāde. Viņa smejoties atzina, ka beidzot, kad bērni ir izauguši, abi ar vīru iegādājušies māju. Kaspars savukārt minēja albuma iznākšanu 14. februārī, kas bija desmit dienas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, līdz ar to paša dzīvē arī nedaudz palicis ēnā.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

"Tomēr tā bija mūzika, kuru izdevu, kura ir joprojām manā dzīvē, tāpēc es par to esmu ļoti priecīgs. Ja man jāsaka, kas ir mūsu ģimenes notikums, tad arī tas, ka puikas forši darbojas un cīnās uz priekšu. Par Mārtiņa grupu "Sudden Lights" šobrīd pat var balsot "Muzikālajā bankā"," lepojās Kaspars. 

Mārtiņš atklāja, ka ar grupu un arī personīgi aizvadītais, viņaprāt, bijis līdz šim veiksmīgākais gads. Koncerti un festivāli vasarā, pašiem sava tūre rudenī – tie jaunietim ir lieli notikumi.

"Mūsu tūre rudens izskaņā "Miljards vasaru" un tieši Rīgas noslēguma koncerts Hanzas peronā, tas es teiktu bija priekš manis tāds lielākais notikums šogad," viņš stāstīja. 

"Un es biju tajā koncertā Hanzas peronā, un es biju nenormāli lepns. Skatījos, kā čaļi gāž un priecājos, izbaudīju," piebilda Kaspars. 

Jēkabs arī bilda, ka aizvadītais gads bijis diezgan labs, mācās programmēšanu un vokālo dziedāšanu, un tas nebūt ne viegli savienojas kopā. Jaunietis cer, ka šīs nozares sanāks apvienot vēl labāk šajā gadā, lai gan mūzika viņam iet vairāk pie sirds. 

Pat vienkāršās sarunās par aizgājušo gadu ir vairāk nekā skaidrs, ka Zemīšu ģimenē visus vieno mūzika.

"Mūs vieno radniecība, bet ir tik sarežģīti izbēgt no tās mūzikas.

Gribētos kaut kādā brīdī klusumu, bet cilvēki mūs asociē ar mūziku, un mēs arī paši labi jūtamies mūzikā – puikas ir muzicējoši un mana sieviņa ir ar ļoti skaistu balsi apveltīta," neslēpa Kaspars.

Jau februārī visiem četriem ģimenes vīriešiem būs kopīgi koncerti. "Es ceru, ka tas būs ļoti interesanti gan skatītājiem, gan mums pašiem. Iespēja muzicēt kopā ar dēliem man ir ļoti īpaši brīži," atzina Kaspars.

Runājot par dēlu izvēli pievērsties mūzikai, Kaspars atzina, ka nav gaidījis, ka mūzikas vidē darbosies visi trīs, bet ir prieks, ka dēli to dara no sirds. 

"Man bija liela cerība, ka vismaz kāds no viņiem izvēlēsies darīt kaut ko normālu dzīvē, bet acīmredzot viņi ir redzējuši šo muzicēšanu un es domāju, ka viņi arī to izbauda," viņš vērtēja. 

Arī Anda atklāja, ka laikā, kad puikas bijuši pusaudža vecumā, nešķitis, ka visi izvēlēsies mūziku.

"Man šķita, ka Mārtiņam svarīgāks būs sports, nu, man tā likās tajā laikā, ka viņam tas ir mīļāks nekā iešana mūzikas skolā, bet tas, ka viņam patīk sist jeb dauzīt bungas – to mēs redzējām. Viņš vēl īsti nerunāja, kad mājās visas sudraba karotītes bija nodauzītas pret katliem, jo jebkas tika pārvērsts par bungām," viņa stāstīja. 

Savukārt Kaspars atklāja, ka dēli pie viņa pēc padoma mūzikas jomā nemaz ļoti neskrienot: 

"Es it kā varu palīdzēt ar padomu, bet viņi jau baigi neprasa to manu padomu, viņiem ir svarīgi iet savu muzikālo ceļu.

Piemēram, kad Mārtiņš man pateica, ka viņi izdos albumu, es vispār no tā neko nebiju dzirdējis. Viņš atnesa mājās, parādīja, ka, re, mēs taisāmies albumu izdot. Tas ir baigi cienījami, un es to novēroju gan Kārlim, gan Mārtiņam, gan Jēkabam, ka viņiem ir savs redzējums."

"Ja cilvēks iet mūzikā, viņš neiet tur tāpēc, lai viņu kāds mācītu. Cilvēks iet mūzikā, jo grib pats kaut ko pateikt," Kaspars piebilda. 

Pēdējā laikā ne tikai dēli, bet arī Kaspars un Anda arī biežāk muzicē kopā. 

"Man patīk, un es tiešām izbaudu, bet, zinot Kaspara prasīgumu, ka viņš ir pieradis strādāt ar augstas klases profesionāļiem savā darbā, man  mazliet ir bail, jo es zinu, ka viņš arī ļoti kritiski vērtē. Un tas būs arī pelnīti, ja viņš komentēs kādas lietas. Es ceru, ka es arī no tā kļūstu stiprāka," atzina Anda.

"Tas ir īpaši, ka mēs varam arī uz skatuves būt kopā, un man patīk muzicēt ar Andu. Mēs esam vīrs un sieva, bet uz skatuves mēs nevaram būt tikai vīrs un sieva, mums tomēr ir jādomā par to, kā tas būs profesionāli un skaisti. Bet es izbaudu," atzina Kaspars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti