Ģimenes studija

Ekonomiskā vardarbība ģimenē: manipulācijas ar ekonomisko iespēju sašaurināšanu ir dažādas

Ģimenes studija

Pārmaiņas pusaudža vecumā ietekmē gan miega režīmu, gan kvalitāti

Armijā bez patriotisma nevar. Svētku nedēļā ciemojamies pie Slavēnu ģimenes

Cieņa pret valsti un mīlestība pret zemi, kurā dzīvo. Ciemos pie Slavēnu ģimenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Gatis un Klinta Slavēni dien Nacionālajos bruņotajos spēkos un Gatis uzsver, ka darīt šo darbu palīdz cieņa pret valsti un mīlestība pret zemi, kurā dzīvo.

"Mani draugi un vecāki lepojas ar to, ka esmu šeit. Ja kaut kas notiek, es esmu tas, kurš aizstāvēs šo zemi un esmu gatavs to darīt," atzīst Gatis.

"Ģimenes studija" svētku nedēļā ciemojas pie patriotiski noskaņotās Slavēnu ģimenes. Dienests Latvijas armijas rindās ir gan Gata, gan Klintas darbs. Abiem viena profesija. Šobrīd gan Klinta auklē abu 2,5 mēnešus veco dēliņu Ģirtu.

Gatis atminas, ka ar Klintu iepazinās, kad pats jau dienēja armijā un vienu dienu Klinta pārnākusi mājās un teikusi: "Vīrs, es arī gribu armijā!"

"Vīrs tik daudz un bieži stāstīja par armiju, ka likās tik interesanti - mežs, nakšņošana ārā, likās tik aizraujoši," bilst Klinta.

Gatis sākumā iebildis, jo neredzēja sievieti armijā. "Laika gaitā viņš mani iepazina un laikam saprata, ka deru armijā," turpina Klinta.

"Stereotipi jāliek pie malas," tagad saka Gatis. "Armijā atradīs jebkuram vietu, kur viņš savu pievienoto vērtību varēs parādīt."

Klinta atklāj, ka jau 18 gadu vecumā vēlējusies stāties armija, bet toreiz nobijusies. Reālā pieredze Klintai ilūzijas par armiju nav sagrāvusi un viņa atzīst, ka tiešām ļoti patīk armijā. Patīk mācības, visi kursi ir interesanti.

"Ir varbūt brīži, kad ir slapjas kājas un ir auksti, liekas, vai man tas vajadzīgs. Bet tas gandarījums, kad esi izturējis, ka esi sieviete un izturēji, tad ir forši. Īpaši, ja ir komandieri, kas ir atbalstoši," atzīst Klinta.

Gatis norāda, ka mācības ir dažādas un ne vienmēr tas ir viegli un ne vienmēr viegli sievietēm. Arī pašam mācību laikā ir bijušas grūtas epizodes, bet gandarījums pēc paveiktā ir milzīgs.

Klinta atklāj, ka viņa vēlētos arī turpināt mācības Aizsardzības akadēmijā.

"Ir grūti darīt kaut kādu lietu, ja tu tai netici. Es tiešām ticu patriotismam, es ticu valstij, tāpēc esmu tur, kur es esmu," par izvēli pievienoties Latvijas bruņotajiem spēkiem stāsta Gatis. "Dienests ir kā "ģimenes bizness", gan mans tēvs, gan vectēvs, gan krusttēvs ir bijuši bruņotajos spēkos. Arī mans vecvecvectēvs ir bijis Latvijas armijas pulkvedis. Es teiktu, ka tas ir asinīs. Es tiešām jūtu, ka esmu savā vietā un cik ilgi varēšu, palikšu. Bez patriotisma te nekādi. 

Ja karavīrs dien ar mērķi, kā vieglāk izbraukt cauri un tikai saņemt naudu algas dienā, tad kaut kas ir nepareizi."

Arī Gata brālis nesen iestājies Aizsardzības akadēmijā.

Klinta atzīst, ka Gatis ir lielāks patriots un viņa patriotismu ir mācījusies no vīra - respektēt valsti, respektēt armiju. 

Klintas un Gata dēliņam Ģirtam ir 2,5 mēneši, tāpēc Klinta šobrīd vairāk laika velta mazulim. Cik vien var, palīdz arī Gatis, 

"Visu dienu rūpēties par mazo nav viegli. Māte ir grūtākais, sarežģītākais un atbildīgākais darbs pasaulē. To es sapratu brīdi, kad biju blakus un piedzima Ģirtiņš, gan visos tajos brīžos, kad esmu projām un domāju, kā viņiem mājās sokas. Ir vienmēr jāatrod spēks un jāpalīdz sievai, viņai nav kur atkāpties. Man ir jānāk palīgā," vērtē Gatis.

Nesen viņš arī bijis mācībās prom divas nedēļas un atzīst, ka nav bijis viegli, jo gribējies atrasties pie savējiem mājās. Taču Gatis zina, ka Klinta tiks galā, viņa ir stipra un spēcīga un, ja kaut ko grib, izdomās, kā sasniegt. 

Gatis un Klinta arī aktīvi sporto, Gatis ir arī profesionāls volejbolists, bet Klinta trenējās armrestlingā un jau atsākusi treniņus pēc bērniņa piedzimšanas. Visi trīs kopā Slavēni pagaidām iet tikai pastaigāties, Gatis vērtē, ka mazajam Ģirtam patīk ārā, tāpēc ar laiku varētu plānot arī lielos pārgājienus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti