Ģimenes studija

Ļaut bērniem ilgāk palikt bērniem un palīdzēt perfekcionistiem sevi saudzēt

Ģimenes studija

Iedzīvoties mazpilsētā. Par jaunas dzīves sākumu Viesītē stāsta Elīna un Jānis Bērziņi

Salāgot savu darba dzīvi ar bērnkopību. Tētu pieredzes stāsti

Biedrības «Tēvi» pārstāvis: Mūsdienās tēvi vairāk iesaistās savu bērnu dzīvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Tēva loma ģimenē mūsdienu sabiedrībā mainās – vēl pirms septiņiem gadiem tēviem bērna audzināšanā ģimenē pārsvarā bija palīga loma, tagad tēvi daudz vairāk iesaistās gan bērnu audzināšanā, gan ģimenes ikdienas dzīvē. Dalīto bērnu kopšanas atvaļinājumu gan izmantojuši tikai 5% tēvu, bet viņi ļoti novērtē labo kontaktu, kas izveidojies ar bērnu.

 "Man un manā ģimenē Tēva diena ir katra diena. Es pavadu daudz ar bērniem laiku no pirmā bērna piedzimšanas. Dēls un sieviņa ir mana tuvākā komanda. Mums ir savi prieki, savas skumjas.

Tēva dienu vajag, lai atcerētos, sveiktu un teiktu labus vārdus, tas jaunajiem tētiem liek aizdomāties par tēva lomu ģimenē, "

svētku noskaņas raksturoja radio dīdžejs un televīzijas raidījumu vadītājs Māris Grigalis. 

Biedrības "Tēvi" pārstāvis Gatis Smidrovskis skaidroja, ka Tēva diena ir ģimenei iespēja pievērst uzmanība tēvam un viņu slavināt, "kaut arī katru dienu esmu kopā ar bērniem, mūsu mijiedarbība ir visu laiku, es priecājos un gaidu Tēva dienu! Uzvedību, par kuru slavina, to cenšos turpināt."

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

"Veidot tradīcijas ir "baigi forši". Jo vairāk tradīciju ģimenē, jo vairāk apvieno ģimenes kopā būšanu," pauda SIA "Milzu" īpašnieks Enno Ence.

"Kad kopā ar sieviņu iziet cauri procesiem, kas saistīti ar bērnu audzināšanu, tu esi līdzvērtīgs ar savu sievu. Tad ir stipri vieglāk. Tas ir kā kalnā kāpšana," skaidroja Grigalis.

Ar katru gadu vairāk tēti ar bērniem ir sastopami uz ielas, mūsdienu tendence – vecāki ir nobriedušāki kā vecāki, vairāk iesaistāmies savu bērnu dzīvē.

Smidrovskis teica, ka Tēvu biedrība veica pētījumu pirms septiņiem gadiem, kur atklājās, ka tēvs ģimenē tajā laikā ieņēma palīga lomu. Šādi pētījumi jāatkārto, jo viss mainās.

"Pēdējos gados ir iespēja ģimenē dalīt bērna kopšanas atvaļinājumu, to dara tikai 5% tēvu. Tēvi, kuri bijuši bērna kopšanas atvaļinājumā, novērtē saikni, kāda izveidojas ar bērniem."

Labās tradīcijas ir tās, kas ieliek bērnos ko jaunu, ko pats savā dzīvē neesi saņēmis, tradīcijas mainās. Cik bieži jums tētis ir teicis "Es tevi mīlu!".

Tēva dienas svinības ir ne sevišķi priecīga diena ģimenēs, kurās mamma viena audzina bērnus, tādu ģimeņu ir apmēram puse no visām ģimenēm. Raidījuma viesi iesaka mammām doties uz šādiem pasākumiem, jo viņas ģimenē pilda arī tēva lomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti