Ģimenes studija

Top garšīgi ievārījumi. Gatavo zīmola "Zelta Zaptes" radītāja Ilze Saltā

Ģimenes studija

Bailes no zobārsta - aktuāls temats ģimenēm un pašiem zobārstiem

Jaunajām māmiņām aktuāli jautājumi. Bibliotēka - vieta, kur meklēt atbildes

Bibliotēka - atbalsts jaunajām māmiņām bērnu audzināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kur jaunajām māmiņām meklēt atbildes uz jautājumiem, īpaši tad, ja ģimenē piedzimis pirmais bērns? Daudzas atbildes uz jautājumiem iespējams saņemt bibliotēkā. Rīgas bibliotēkās notiks lekciju cikls jaunajiem vecākiem par svarīgākajiem jautājumiem bērnu kopšanā, barošanā, drošības ievērošanā.

Par jautājumiem, kas aktuāli jaunajām māmiņām un iespējām meklēt atbildes uz tiem, saruna Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija”. Izrādās, ka arī 21. gadsimtā vieta, kur meklēt pēc padoma, ir bibliotēka. Par bibliotēkas lomu jaunās mammas dzīvē spriež Rīgas Centrālās bibliotēkas projektu vadītāja Ilze Apine, pirmās palīdzības pasniedzējs Roberts Fūrmanis, uztura speciāliste Līga Balode, mamma Kristīne Vilnīte.

"Bibliotēkas vieta informācijas izziņā ir ne tika grāmatas un klusums, kas ir klasiskais priekšstats par tās darbu, bet notiek tikšanās, sarunas, mācības, pieejams bezmaksas internets - iespēja bibliotēkā iegūt informāciju ne tikai no grāmatām. Bibliotēkas mūsdienās uzņēmušās kultūras namu funkcijas," bibliotēkas darbu raksturo Ilze Apine.

Bibliotēku aptaujā secināts, ka jaunās māmiņas interesē atbildes uz jautājumiem par rotaļlietām, uzturu, pirmo palīdzību mājā, attiecībām ģimenē, darba iespējām un citiem jautājumiem.

Tagad Rīgas bibliotēkas sagatavojušas atbildes uz māmiņu jautājumiem. Visu septembri visās bibliotēku filiālēs Rīgā būs tikšanās ar dažādu nozaru pārstāvjiem.

Projektā vairāk domāts par māmiņām, bet uz pasākumiem aicināta visa ģimene.

Meklējot informāciju, vecākiem jābūt vērīgiem, jāmācās atšķirt patiesu informāciju no nepatiesas. Roberts Fūrmanis saka, ka sabiedrībā tagad ir pazīstams “dakteris googlis”, taču internetā atrastā informācija ne vienmēr ir patiesa.

Kristīne Vilnīte uzskata, ka mammām vissvarīgāk ir saprast bērna attīstību. Mammas informāciju bieži saņem arī no ģimenes locekļiem un izzinot citu jauno māmiņu pieredzi.

Uztura speciāliste Līga Balode bibliotēkas lekcijās centīsies kliedēt mītus par bērna uzturu. Pirmie mīti ir par krūts barošanu, tad par bērna piebarošanu. Vecākiem ir daudz jautājumu par to, kādus produktus bērnam vislabāk dot. Bieži vecāki mazo kļūdaini baro kā pieaugušo.

Pirmā palīdzība mājās ir svarīga tēma. Mītu pirmās palīdzības sniegšanā ir daudz. Šodien ir divas aktuālas tēmas – par bērnam drošu mājokli (pie mums notiek daudz negadījumu), otra tēma par dažādām situācijām mājās, kur nepieciešamas zināšanas palīdzības sniegšanā.

Uz šiem un citiem jautājumiem bibliotēku rīkotajos pasākumos jaunajām ģimenēm vecāki varēs saņemt atbildes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti