Kultūras ziņas

Ingas Erdmanes "Neredzamās pilsētas"

Kultūras ziņas

(Zīmju valodā). Kultūras ziņas

Aizraujoša platforma visai ģimenei - "Augsim muzejā!"

«Augsim muzejā!» – aicina virtuāli apmeklēt Rakstniecības un mūzikas muzeju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Bērniem patīk interesanti stāsti un aizraujošs veids, kā iepazīt jaunas vietas un lietas, arī muzejus. LTV filmēšanas grupa nedēļas nogalē bija klāt Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) izveidotās mājaslapas "Augsim muzejā!" viena gada jubilejas svinībās, kur ģimenes ar bērniem varēja spēlēt spēles, radoši darboties, skanēja smiekli un mūzika.

Ko savā dzīvē ir pieredzējusi Raiņa zilā tējkanna vai Aspazijas pūra lāde? Kādus raibus notikumus varētu pastāstīt Anšlava Eglīša šaha galdiņš? Ko domā šīs un daudzas citas lietas, kas glabājas Rakstniecības un mūzikas muzejā, iespējams uzzināt mājaslapā "Augsim muzejā!".

"Visi rakstnieki un komponisti kādreiz ir bijuši maziņi, viņi ir spēlējušies, ir sapņojuši, zīmējuši, krāsojuši.

Un tieši ar to, kā mēs pašikā cilvēki augam, mēs cenšamies mazākos, potenciālos apmeklētājus pievērst radošajam procesam, kas vēlāk izvēršas ļoti nopietns un reprezentē mūsu tautu, nāciju,"

skaidroja Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule.

Ar spēlēm un mūziku, radošajām darbnīcām un pat cirka trikiem tika svinēta šīs muzeja virtuālās interaktīvās mājas pirmā dzimšanas diena!

"Vai muzejs un literatūra ir piedzīvojums? Jā, var muzejā daudz lietas atklāt, literatūrā daudz lietas atklāt un arī mūzikā daudz lietas atklāt. Priekšmeti vai lietas, kas ir muzeja krātuvē, lai nav tikai priekšmets vai lieta, kas ir fotogrāfijās, bet, iespējams, izstāstīt šī priekšmeta stāstu un iedomāties, ka viņam ir balss un raksturs. Mēs nedrīkstam ņemt priekšmetus vienkārši ar rokām, jāņem ar baltiem cimdiem," pauda režisore un aktrise Liena Šmukste.

Ja līdz šim vēl neesat to 140 000 tūkstošu skaitā, kas gada laikā muzeja virtuālajā mājā ciemojušies, tad ierakstiet interneta meklētājā vārdus augsimmuzeja.lv, un varēsiet doties ceļojumā, Ja atvērsiet viesistabas durvis – grāmatu plauktā varēsiet uzzināt rakstnieku blēņu stāstus, mūzikas skapis glabā radošo personību piedzīvojumus. Savukārt virtuvē – iespējams gatavot kopā!

"Šajā lapā ir vairākas tematiskās istabas un katrā ir vairākas sadaļas. Visbagātīgākā daļa un visvairāk saistītā ar muzeju, ir Pagraba daļa, kurā ir apkopoti stāsti bērnam vieglāk saprotamā veidā un katrs priekšmets par sevi pastāsta pats, skaidroja RMM kultūras pasākumu organizatore Katrīna Kūkoja.

Visus zīmējumus radījis mākslinieks Reinis Pētersons.

Reinis Pētersons: "Tas bija liels kopdarbs, jo tos manus zīmējumus, ko es izveidoju, pēc tam iekustināja citi cilvēki. Tas bija liels radošs darbs…"

Dzejniece Ērika Bērziņa par mājaslapu "Augsim muzejā!" saka, ka "tā ir kolosāla vieta, kur ne tikai, kā mēs sakām, jēgpilni, bet arī ļoti interesanti un forši var pavadīt laiku pie ierīcēm."

Bērniem saprotamā valodā izveidotā lapa ''Augsim muzejā!'' ir veids, kā visu mūžu augt, iepazīstot muzeju un vērtības, ko tas glabā. Bet, ja klātienē dosieties uz Muzeju krātuvi Pulka ielā, atgādināsim, ka izstāžu zālē apskatāma trimdas dzejnieka Linarda Tauna simtgadei veltītā izstāde "Linards Tauns – mūžīgais mākonis".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti