Atzīmējot Eduarda Veidenbauma 77. dzejoļa atrašanu, Rakstniecības muzejs aizsāk jaunu pasākumu ciklu jauniešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Rakstniecības un mūzikas muzejs 28. februārī kultūras telpā "Tintnīca" aizsāk jaunu pasākumu ciklu jauniešiem "Tintnīca sapņotājiem", kurā iepazīstinās kultūrvēsturē, literatūrā, mūzikā un mākslā ieinteresētos jaunos censoņus ar dažādu laiku latviešu rakstnieku un mūziķu daiļradi un sapņiem, sasaistot tos ar saviem. Pirmais pasākums "Vēja spārniem rūpes traucas" ir veltīts dzejniekam Eduardam Veidenbaumam, atzīmējot viņa 77. dzejoļa atrašanu.

Pasākumā varēs iepazīt Veidenbauma dzīvi un darbu no dažādiem aspektiem, kā arī ieklausīties viņa daiļrades atskaņās mūsdienās.

"Ar kino seansu, muzikālu un performatīvu priekšnesumu, prozas un dzejas lasījumiem ieskatīsimies Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma glabāto rakstnieku dzīvē, darbā un paši sevī," atklāj pasākumu cikla idejas autors un vadītājs Gusts Ābele.

Dzejas rindu "Vēja spārniem rūpes traucas" Veidenbaums rakstījis kādā dzejolī, precīzi atainojot šodienas cilvēkam raksturīgu sajūtu, ka rūpes traucas šurpu turpu un, cerams, prom. Ar interaktīvu performanci, kurā apmeklētāji varēs Veidenbaumam raksturīgajā lakoniski rotaļīgajā manierē paust protestu par to, kas rūp pašam, uzstāsies Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja "Kalāči" vēstneši – Liepas pagasta jaunieši. Kino seansā tiks izrādītas augstskolas RISEBA audiovizuālās mediju mākslas studentu īsfilmas, kas tapušas pēc Arno Jundzes biogrāfiskā romāna "Es nemiršu nekad" motīviem, savukārt Veidenbauma pētnieks, dzejnieks un literatūrzinātnieks Māris Salējs sniegs ieskatu viņa biogrāfijā, kā arī jaunā dzejoļa atklāšanas procesā.

Kultūras telpas "Tintnīca" moto ir – vieta jaunai pieredzei un nozīmīgām sarunām. Pasākuma līnijas "Melomānu salons", "Literatūras viesistaba" un "Tintnīca bērniem", un tagad arī "Tintnīca sapņotājiem", kuras mērķauditorija ir jaunieši, ir ciešā sasaistē ar galvenajiem muzeja krājuma virzieniem – literatūru un mūziku, tādējādi veicinot nozīmīgu pagātnes, tagadnes un nākotnes kultūras procesu iepazīšanu caur interesantām personībām, neparastām perspektīvām un jauniem atklājumiem.

Norises vieta: kultūrtelpa "Tintnīca", Rakstniecības un mūzikas muzejs, Pulka iela 8, Rīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti