Panorāma

Darbu sāk arī dienas stacionāri

Panorāma

Latvijas bites izzūd

I. Teterevas 22 000 eiro ziedojums supervaroņu tērpiem

Ar ziedotāju atbalstu bērni ar kustību traucējumiem tiek pie īpašiem tērpiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ļoti labu ziņu šajās dienās saņēmis rehabilitācijas centrs “Poga”. Ināras Teterevas 22 tūkstošu eiro ziedojums ļauj bērniem ar kustību traucējumiem iegādāties desmit īpašus tērpus, kas atbrīvo savilktos roku un kāju muskuļus. Un, tā kā nauda privāti ziedota Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) projekta ietvaros, ziedojums tiek dubultots. Latvija varēs nopirkt nevis desmit, bet divdesmit īpašos kostīmus.

Kad Dēvids piedzima, viņš nesvēra pat kilogramu. Priekšlaicīgā ierašanās pasaulē nozīmē arī grūtības iet un satvert. “Viņš mums ir dzimis 5. mēnesī, 23. nedēļā, 690 grami. Pēc izmēriem cukurpaciņa,” stāsta Dēvids tētis Renārs Sokolovs.

Tagad Dēvidam ir seši gadi. Un ceļā no Zviedrijas tagad arī ļoti īpašs kostīms. To izmēģinot, tētis redzēja, kā mainās puisēna stāja un gaita. Savilktā rociņa kustējās brīvi. Viņš varēja visu.

“Bērnam jau vienmēr var pateikt, ka tas ir supervaroņa kostīms. Bērni multenes skatās. Bija elementāri. Dēls staigā uz pirkstgaliem ar vienu ieliektu rociņu. Kad ir tērps, kustas brīvi.

Kad bija tas tērps, viņš paveica neiespējamo - darbības, ko pirms tam nevarēja izdarīt,” stāsta zēna tētis.

Deivids saņēmis inovatīvu tērpu, kas atbrīvo savilktos roku un kāju muskuļus.
Deivids saņēmis inovatīvu tērpu, kas atbrīvo savilktos roku un kāju muskuļus.

Tērps, ko “Pogā” iesaukuši par supervaroņa tērpu, pieejams, sākot no 104. izmēra.  Šis tērps ir inovācija rehabilitācijas jomā.

Neiespējami šķita nopirkt tērpus visiem, kam tos vajag. Jo viena tērpa izmaksas ir 2200 eiro. Tāpēc projekts tika pieteikts Covid-19 atbalsta fonda ietvaros, kurā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) jebkuru ziedojumu dubulto.

Viena sesija šajā tērpā mājās ilgst 60 minūtes, bet  terapeitiskais efekts ir līdz pat 49 stundām jeb divām diennaktīm.

Ziedot.lv aicina atbalstīt mazos supervaroņus. Kopumā nepieciešami 50 šādi kostīmi. Katru ziedoto eiro ERAB dubulto, tāpēc naudas vākšana var notikt ar dubultu sparu. Tādu, kāds ir Dēvidam un viņa tētim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti