Aicina uz putnu būrīšu izgatavošanas talku Ventspilī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā Ventspilī jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies putnu būrīšu izgatavošanas talka, kurā ģimenes ar bērniem un draugiem kopīgiem spēkiem veidos jaunas mājas mazajiem putniņiem - strazdiem, zīlītēm un zvirbuļiem, lai tos saudzētu un vairotu, paziņojumā presei informēja pasākuma organizatori.

Putnu būrīšu darbnīca atradīsies Bērnu pilsētiņā pie estrādes, kur jau iepriekš būs uzstādīti speciāli darba galdi. Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie kokmateriāli, būrīšu izgatavošanas pamācības un visi darba instrumenti, kas jau iepriekš talkai tiks sagatavoti. Lai darbs raitāk ietu no rokas, iedzīvotāji pēc vēlēšanās instrumentus var ņemt līdzi arī paši.

Par putnu būrīšu gatavošanas iemaņām nav jāsatraucas nevienam, jo radošajā talkā piedalīsies putnu būrīšu izgatavošanas meistari, kuri noteikti pamācīs, parādīs, kā būvēt, kā arī palīdzēs ar vērtīgu padomu. Jaunas putnu mājas savām rokām darinās arī pašvaldības vadība.

Putnu būrīšus pilsētā pārsvarā apdzīvo tās putnu sugas, kas apkaro dažādus koku kaitēkļus, kas grauž koku lapas un bojā koku, - un kukāiņu ēdāji ir strazdi, zīlītes, mušķērāji, zvirbuļi. Viņiem pilsētā trūkst dabisko ligzdošanas vietu - koku dobumu, tādēļ pareizi izgatavots un uzstādīts putnu būrītis būs vērtīgs devums dabai. Izgatavotie putnu būrīši tiks izlikti pilsētas mežos un parkos, kā arī Būšnieku ezera dabas takā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti