Rīta Panorāma

Sociālās apdrošināšanas iemaksas

Rīta Panorāma

LNOB atdzimst gleznotais teātra priekškars un uzmirdz jaunie solisti

Latvijas Nezināšanu diena - 6. septembris

Aicina mainīt tikumības normu Izglītības likumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Biedrība “Papardes zieds” ceļ trauksmi, norādot, ka jaunieši nav pietiekami izglītoti par savu ķermeni, attiecībām un seksualitāti. Lai situāciju uzlabotu, nepieciešams mainīt novecojušo likuma normu, kura ietver dažādus aizliegumus.

"Papardes zieda" vadītāja Iveta Ķelle raidījumā “Rīta Panorāma” skaidro, ka dati liecina - jaunu cilvēku zināšanas par ķermeni, seksuālajām attiecībām un saslimšanām pasliktinās. Esam pirmajā vietā saslimšanā ar HIV, palielinās arī saslimšanu skaits ar sifilisu, gonoreju, nepilngadīgu māmiņu skaits.

“Statistikas dati skaidri parāda, jauniešu zināšanās un no tā izrietošā uzvedībā ir ļoti nopietni trūkumi,” pauž Iveta Ķelle.

Audzināšanas vadlīnijas tikumiskajā audzināšanā skolā ir, bet ir palikuši aizliegumi, kuri it kā var ievainot skolēnu tikumību; šī norma ir  novecojusi, uzsver Iveta Ķelle.

Somijas piemērs rāda, ka tad, kad Somijas skolās nebija veselības mācības, strauji pieauga abortu skaits jaunu meiteņu vidū, arī infekciju skaits jauniešu vidū pieauga. Tas pierāda, ka ir tēmas, kuras jāmāca nopietni.

Šodien, "Latvijas Nezināšanas dienā” prasīs mainīt novecojušo likuma normu,

kura ietver aizliegumu, lai bērni iegūtu drošas zināšanas par savu ķermeni un varētu sevi pasargāt.

Tāpēc ceturtdien, 6.septembrī, pie Saeimas vairāki desmiti cilvēku piketēja pret likumu grozījumiem, kas paredz skolēnu tikumisku audzināšanu. Pie Saeimas bija izvietoti vairāki skolas mācību galdi ar krēsliem, tāpat klātesošie bija ieradušies ar plakātiem, uz kuriem rakstīts "Es negribu dzīvot sabiedrībā, kurā klusēšana ir zelts", "Par skolu bez cenzūras" un citiem.

KONTEKSTS:

2015.gada vasarā Saeima pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā, nosakot, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti