Rīta Panorāma

Florida atgūstas no viesuļvētras "Idalija"

Rīta Panorāma

Ceturto gadu 1. septembrī skolās darbu uzsāks un turpinās "Mācītspēks" skolotāji

Gatavība skolai un kā palīdzēt bērniem?

Speciāliste: Pērnās bērna problēmas skolā var turpināties, vecākiem tās jāpamana

Jauno skolas gadu vecāki un bērni gaida ar satraukumu. Vecākiem ar bērniem vispirms jāpārrunā dažādie drošības jautājuma aspekti, tāpat jābūt gataviem, ka, visticamāk, pērnā gada problēmas turpināsies arī šajā mācību gadā, tāpēc jāizvērtē labākais palīdzības veids, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra Pusaudžu resursu centra speciāliste Romija Krēziņa.

Drošības jautājums, sākot jauno mācību gadu, ir pats galvenais, uzsvēra Krēziņa. Ar bērnu noteikti jārunā par bērna drošību, bērna ķermeņa drošību skolā un ārpus skolas. Nepieciešama preventīva saruna par emocionālo un fizisko vardarbību, ar ko bērni skolā saskaras, un jāpārrunā arī, kā bērns izturas pret citiem.

Krēziņa akcentēja, ka,

visticamāk, pērnā gada problēmas turpināsies šajā mācību gadā, laikus jāsaprot, kā vecāki var palīdzēt bērnam, ko pats bērns var darīt, analizēt, kas palīdzēja pagājušajā gadā.

Bērni paši visbiežāk nerunā par problēmām, speciāliste iesaka ar bērniem runāt, darot dažādas lietas kopā, skatoties filmas vai citās situācijās, kad vecāki saprot, ka tas ir brīdis, kad var uzsākt sarunu par kādu tēmu, īpaši tas attiecas uz seksuālo jautājumu tēmu.

"Mēs nekad mobinga vai bulinga jautājumus nevarēsim atrisināt tikai sarunā, tā ir pieaugušo atbildība, lai tas nenotiktu," skaidroja Krēziņa. Sarunās par drošību ietilpst arī jautājums par bērna ķermeņa un cieņas neaizskaršanu. Daudzviet skolās vai interneta vidē tas tiek pārkāpts, tad tas ir pieaugušo jautājums, kā to risināt. Vecākiem jādodas uz skolu, jārunā, ko var darīt pedagogi un vecāki kopā, tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem bērna labbūtībai skolā un ārpus tās, skaidroja speciāliste.

Tāpat speciāliste aicina vecākus saprast – doties bērnam līdzi uz skolu pirmajā skolas dienā vai nē – ja bērns izrāda ļoti skaidru nevēlēšanos, ka vecāki dodas uz skolu 1. septembrī, tad vecākiem vajadzētu palikt mājās. Kamēr bērns neceļ iebildumus, vecākiem vajadzētu būt klāt svētkos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti