Bērnus aicina uz muzikāli dramatisku Ziemassvētku izrādi «Tēvoča Rema pasakas»

Pirms gadu mijas svētkiem mazos skatītājus gaida pirmizrāde – muzikāli dramatiska izrāde "Nakts pirms Jaunā gada" pēc Džoela Čendlera Harisa stāstiem "Tēvoča Rema pasakas", informēja izrādes veidotāji. Izrāde ieteicama bērniem no sešiem gadiem un vecākiem.

Izrādes darbība notiek naktī pirms gadu mijas. Divi brāļi – Aļoša un Igorjoša – nespēj aizmigt, gaidot svētkus un dāvanas. Tad viņi izdomā aizmigšanas plānu. Atceroties mammas teikto par to, ka pasakas palīdz iemigt, viņi nolemj lasīt viens otram tēvoča Rema pasakas. Šī nodarbe viņus tā aizrauj, ka mēģinājums aizmigt pārvēršanas par jautru dauzīšanos ar pārģērbšanos.

Izrādes "Nakts pirms Jaunā gada" autori un izpildītāji ir aktieri Aleksejs Korgins un Igors Nazarenko.

"Pirms Ziemassvētkiem un Jaungada bērni un pieaugušie gaida brīnumu, pat ja neatzīstas. Ikdienas steigā brīnumu var arī nepamanīt pat tad, ja tas notiek pavisam līdzās. Un svarīgākais – aizmirstam, ka brīnumus varam radīt arī mēs paši. Jo atliek vien paņemt no skapja mammas veco kažoku un var pārvērsties par viltīgo Lapsu no tēvoča Rema pasakām," stāsta aktieris Aleksejs Korgins. Džoela Harisa "Tēvoča Rema pasakas" ir vienkārši, taču gudri stāsti, kas balstās Āfrikas tautu pasakās un tādēļ ir ļoti saprotami. Jo šīs pasakas īsti nav pasakas. Tajās ir ļoti daudz epizožu, kuras varētu notikt arī reālajā dzīvē.

Pēc autoru domām, izrāde vēsta par tradīcijām, aizspriedumiem, brīvību un vēlmi būt laimīgam. Par piedošanu un pateicību. Par baiļu pārvarēšanu un mīlestību pāri visam.

Izrādes mūzikas autors ir mūziķis Vladimirs Tuzovs.

Pirmās izrādes notiks 17.decembrī plkst.12.00 kultūras namā Ziemeļblāzma un 21.decembrī plkst. 12.00, 14.00 un 16.00 VEF kultūras pilī.

Aleksejs Korgins

No 2007. līdz 2022. gadam strādāja Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī. Četras reizes kļuvis par teātra labāko aktieri. Teātrī radīja vairāk nekā 40 veiksmīgus tēlus, kurus augstu novērtēja skatītāji un profesionāļi. Tagad filmējas kino un turpina veiksmīgu karjeru teātros.

Igors Nazarenko

No 2014. līdz 2022. gadam – Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī. 2019.gadā kļuva par labāko šā teātra aktieri. Nospēlējis vairāk nekā 30 veiksmīgu lomu. Tāpat filmējas kino un turpina teātra aktiera karjeru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti