VIDEO: Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurā piedalīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, lai sacenstos par nacionālā lasīšanas čempiona titulu.

 LNB "Facebook lapā" publicētas finālistu vizītkartes, kurās šie lieliskie lasītāji raksturo sevi un arī lasīšanas aktualitāti mūsdienās.

Lasītprieka sacensības LNB rīko kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā jau kopš 2017. gada, aicinot 5. un 6. klašu skolēnus piedalīties aizraujošā programmā, drosmīgi uzstāties publikas priekšā un iesaistīt skolas biedrus grāmatu lasīšanā.

"Skaļā lasīšana" norisinās visā Latvijā – vispirms klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā. Šogad Skaļās lasīšanas sacensībās visā Latvijā ir piedalījušies vairāk nekā četri tūkstoši 5. un 6. klašu skolēni, kuri ir vēlējušies iemācīties lasīt tā, lai tas būtu aizraujoši pašiem un pārējiem būtu interesanti klausīties. Labākos no labākajiem sastapsim nacionālajā finālā Gaismas pilī. 

Skaļās lasīšanas sacensības ir brīvas no didaktikas, jo bērni izvēlas sev tīkamus un aizraujošus tekstus: humoristiskus, traģiskus, romantiskus… Grāmatu izvēle savam lasījumam ir ļoti daudzveidīga, sākot no klasikas darbiem, piemēram, Astrida Lindgrēne "Ronja – laupītāja meita", Eleonora E. H. Portere "Pollianna nu jau liela", Gerhards Holcs-Baumerts "Alfons Trīcvaidziņš", Imants Ziedonis "Krāsainās pasakas", līdz visur pasaulē iemīļotām grāmatām – Džoanna K. Roulinga "Harijs Poters un Filozofu akmens", Džefs Kinnijs "Grega dienasgrāmata", Īans Vaibravs "Mazā Vilka nelietību grāmata" un citas. Aktīvi lasīti tiek arī latviešu mūsdienu autoru darbi – Dzintars Tilaks "Šausmiņa", "Papus Tru", "Čomiņš", Ilze Skrastiņa "Kā iet pa skolu? Normāli", Māra Zālīte "Tango un Tūtiņa ciemos", Luīze Pastore "Laimes bērni" un citi. Sacensību svarīgākais likums ir izrādīt cieņu bērna izvēlei, lai veicinātu lasītprieku un pozitīvas emocijas.

Sacensības vērtēs tiesnešu komanda – LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone, rakstniece Luīze Pastore, LMT prezidents Juris Binde, mūziķe Marta Grigale un skolotājs Lauris Bokišs no biedrības "Tēvi".

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi kā valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, LNB, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Visiem finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina SIA "Jānis Roze" un apgāds "Zvaigzne ABC". Sacensībām palīdz notikt skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori, bērnu vecāki un pašvaldību atbalsts.

Fināla sacensības notiek pasākumu cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros. Ciklu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti