Ar ko var zīmēt, kad nav pildspalvas vai zīmuļa? «Izzini ķīmiju!» – projekts bērniem un vecākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kad nav citu rakstāmrīku, var zīmēt ar pirkstu, taču tad ir nepieciešama krāsa, kurā pirkstu iemērkt. Tomēr, ja paņem "pareizo" papīru, var zīmēt arī bez krāsas. Izmēģiniet!

Projektā "Izzini ķīmiju!" esam sagatavojuši 31 eksperimentu, ko var veikt mājās, izmantojot viegli pieejamus materiālus, kas bērniem palīdzēs izprast dažādus procesus, vielu sastāvu un reakcijas.

Izzini ķīmiju!

Izzini ķīmiju!

Bērnistaba, sadarbojoties ar Laboratorium.lv, katru dienu publicēs pieaugušajiem ar bērniem kopā veicamu uzdevumu ķīmijas procesu un akārtējās pasaules izzināšanai. Eksperimenti aptvers dažādas ikdienā sastopamas lietas un tēmas.

Krāsojami zīmējumi un spēles par ķīmijas tēmu atrodami Bērnistabā.

Ar ko var zīmēt, kad nav pildspalvas vai zīmuļa? 

Uzmanību! Eksperiments veicams tikai pieaugušo klātbūtnē!

Lai zīmētu tikai ar pirkstu, būs nepieciešams pēc iespējas vairāk kases čeku, un īpaši paveiksies, ja varēsi dabūt tīru papīra čeku rullīti!

Nepieciešams:

  • čeki

Darba gaita:

  1. Piespied nagu pret čeku un ātri kustini, vēro, kā uz čeka paliek pēdas. Tā  var zīmēt uz "pareizā" papīra bez rakstāmpiederuma.

Speciālistu ieteikumi vecākiem, paskaidrojot bērnam eksperimentā notiekošo:

Čeku papīram no vienas puses ir spīdīga virsma, kura ir jutīga pret temperatūru. Ja, piemēram, čeku izgludina ar gludekli, tas uzreiz kļūst pavisam melns. Šis eksperiments parāda, ka spēcīgas berzes rezultātā temperatūra paaugstinās. Vai zināji, ka senie cilvēki uguni radīja ar berzes palīdzību?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti