Ģimenes studija

Kāpēc jāpalielina vecuma cenzs, no kura var iegādāties alkoholiskos dzērienus

Ģimenes studija

Audio saturs mūsu bērnu ikdienā

Vecāki gādā par aktīvām dienām saviem puišiem. Tiekamies ar Filipovu ģimeni

Aktīviem puišiem ir vajadzīga noslogota dzīve. Ciemos pie Filipovu ģimenes

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" dodas ciemos pie Filipovu ģimenes no Siguldas. Andrejs un Lelde ir trīs dēlu – Dominika, Franča un Lūkasa – vecāki. Vecākie dēli ir skolas, bet pastarītis vēl pirmsskolas vecumā, tāpēc vecākiem jāspēj savu darba ritmu salāgot ar bērnu dienas kārtību, jo, piemēram, uz slēpošanas treniņiem dēli ar nepieciešamo inventāru paši nokļūt nespēj.

Vecāki uzskata, ka aktīvas un noslogotas dienas puišiem vajadzīgas, lai neatliktu laiks darīt kaut ko, kas nav vēlams, un enerģija, ar kuru puiši apveltīti pārpārēm, tiktu izmantota treniņos un jaunu, noderīgu prasmju apguvē, nevis brāļu savstarpējos ķīviņos.

 

Andrejs ir fitnesa treneris, tāpēc gandrīz vai likumsakarīgi, ka aktīvs dzīvesveids patīk visiem – gan vecākiem, gan viņu bērniem.

Jaunākie brāļi Lūkass un Francis skrituļo, trenējas kalnu slēpošanā, peld, nodarbojas ar vieglatlētiku un uz jautājumu, vai nav par daudz, enerģiski atbild – nē. Mamma koriģē – sporta veidi mainās atbilstoši sezonai, un sporta klubā, kur dēli trenējas, attīsta vispusību. Bet vislabāk viņiem patīk slēpošana. 

Arī mamma mēdz pievienoties puikām treniņos, piedalās velo treniņos, slēpošanas treniņos. Tā vieglāk saprast, kas ir grūti un kas ir forši, kāpēc bērni sūdzas vai ir gandarīti.

Savukārt vecākais dēls Dominiks ir izvēlējies distanču slēpošanu, kas ir arī tētim tuvāka. Tētis stāsta, ka mēdz sportot individuāli kopā ar vecāko dēlu. Viņam patīk un viņš mudina tēti kopā darboties, lai arī Andrejs atzīst, ka reizēm pēc dienas darba ir nogurums.

"Forši, ka viņš izrāda interesei un nebaidās no kustības. Mūsdienās tā ir diezgan liela problēma ar sportošanu, kustēšanos," gandarīts ir Andrejs.

Protams, arī puiši reizēm saka, ka negrib. Reizēm vajag viņus paskubināt, reizēm arī vajag iedot brīvdienu. Lelde stāsta, ka ļauj reizēm bērniem kādas nodarbības izlaist, bet vienmēr cenšas izvērtēt iemeslus, vai tas ir nogurums vai vienkārši slinkums. 

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Paralēli sportiskām aktivitātēm visi trīs brāļi nodarbojas arī ar mākslu – Lūkass un Dominiks mācās arī mākslas skolā, bet Francis – mūzikas skolā. 

"Sporta treniņā var uzturēt sevi pie veselības un izlādēties. Uzskatu, ka dēli tāpēc, ka viņiem sports ir ārā, visu cauru gadu ir ārā, viņi maz slimo. Māksla ir vienkārši līdzsvaram, lai arī emocionālā un intelektuāla puse ir piepildīta un viņi var brīvāk izpausties,"

atzīst Lelde.

Iespējams, ka nākotnē noslodze un nodarbes mainīsies, bet "viņiem patīk, viņi ir ļoti enerģiski čaļi, viņi ir jānodarbina".

Andrejs vērtē, ka ir labs līdzsvars puikām nodarbēs, arī bilst, ka vecākiem nav mērķa veidot viņus par augta līmeņa sportistiem. Galvenais, ka viņš ir kustībā.

Lai daudzpusīgās nodarbes bērniem nodrošinātu, ir rūpīgi sastādīts grafiks, kad un kur katram jābūt. Reizēm, ja nepieciešams, palīdz opis un ome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti