Ar bērnu interesēm saistītos ģimenes strīdos pirms vēršanās tiesā rosina noteikt obligātu mediatora konsultāciju

Labklājības ministrija (LM) rosina veicināt mediācijas pakalpojuma biežāku izmantošanu pirms vēršanās bāriņtiesā vai prasības celšanas tiesā ar bērnu interesēm saistītu ģimenes strīdu risināšanai. Pašlaik mediācija netiek pietiekami plaši izmantota, jo sabiedrībai ir vājas zināšanas par to, tās iespējām un priekšrocībām, izriet no LM informatīvā ziņojuma, kas otrdien, 29. augustā, skatīts valdības sēdē.

"Mediācija ir efektīvs instruments tieši ģimenes strīdos, lai mazinātu konfliktu eskalāciju un uzturētu sarunu. Tāpēc pirms risināt ģimenes strīdu bāriņtiesā vai tiesas ceļā, strīdniekiem būs pienākums apmeklēt vismaz vienu bezmaksas sertificēta mediatora konsultāciju," pauda labklājības ministre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība").

Ja bāriņtiesa konstatētu, ka iesniedzējs nav apmeklējis sertificēta mediatora konsultāciju, tā būtu tiesīga atteikt ierosināt administratīvo lietu par domstarpību izšķiršanu.

Arī aizstāvot bērna personiskās intereses attiecībās ar vecākiem un aizbildņiem, bāriņtiesa varētu lemt par vecāka vai aizbildņa nosūtīšanu sertificēta mediatora konsultācijas saņemšanai.

Savukārt, ja prasītājs tiesā nebūtu veicis likumā noteikto pienākumu apmeklēt sertificēta mediatora konsultāciju, tiesnesis varētu atteikt pieņemt prasības pieteikumu. 

Mediatora klātienes konsultācijas sniegšanai plānotais finansējums 2024. gadā būtu 236 890 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti