Ģimenes studija

Vingrošana, baseins, masāža, fizioterapija - rūpes par mazuli pirmajā dzīves gadā

Ģimenes studija

Kādi digitālie mācību risinājumi tiek ieviesti Latvijas bērnudārzos?

Popkultūras un sociālo tīklu ietekme jauniešu attiecību veidošanā

Kā sociālie tīkli, filmu varoņi un popkultūra ietekmē jauniešu romantisko attiecību veidošanos

Mūsdienu jauniešiem, veidojot romantiskas attiecības, ir daudz ietekmes avotu – filmas, sociālie saziņas tīkli, arī draugi un ģimene. Tomēr filmu un sociālo tīklu ietekmē jaunieši attiecībās redz daudz realitātē neesošu lietu, kuras kritiski nespēj izvērtēt. Ģimenes paraugs un sarunas ar jauniešiem ir palīdzošas.

Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" radošā direktore un režisore, četru bērnu mamma Una Rozenbauma, centra "Skalbes" psiholoģe Kristīne Millere, centra "Marta" jaunatnes programmu vadītāja Madara Kanasta-Ieviņa un sertificēta attiecību trenere Marija Cīrule sarunājas par to, kas mūsdienās, kad pusaudži un jaunieši lielāko daļu dzīves ikdienas pavada tīmeklī, veido viņu priekšstatu par attiecībām, kā izpratni par tām ietekmē sociālo tīklu saturs, populārā kultūra un viss cits, kas pieejams internetā, kā mācīt laikus pamanīt brīdinājuma zīmes par neveselīgām attiecībām.

Mūsdienās jauniešiem ir plašs tīkls, no kā gūt priekšstatu par to, kas ir romantiskas attiecības, pauž Millere. Izvēli nosaka vide, ģimene, cilvēki no sociālajiem tīkliem, elki, tas veido priekšstatu par to, kādas ir romantiskas attiecības.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Kanasta-Ieviņa redz, ka ietekmju ir daudz, avotu daudz, katrs jaunietis paņem savu modeli, tas nav problemātiski, bet pietrūkst sarunu par to, kas redzēts, un par tā atbilstību praktiskai dzīvei.

Romantikas paraugi nāk no ģimenes, mūsdienu jaunieši ir gudrāki un nobriedušāki, akli neseko mistiskam ideālam, ir gatavi izvērtēt šos ideālus, uzskata Millere.

Ir svarīgi, kādā vidē jaunietis atrodas, – ģimene, draugi, sociālie mediji, kuri var rosināt kādas lietas iekārot, tiek normalizēts kas tāds, kas nav dabīgs,

pauda Cīrule. Jauniešiem kritiskā domāšana tiek mācīta, tomēr spriestpēja ir atkarīga no vides, draugiem, ģimenes.

Millere akcentēja, ka

ir jaunieši, kuri idealizē kādu tēlu, izmanto elku vai kādu varoņa rīcību, vērtības, kuras jaunietis paņem kā daļu no komponenta romantisko attiecību etalonam. Ir daudz gadījumu, kur jaunietis filmas iedvesmotu ideju cer realizēt dzīvē. Tad ir vilšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti