Muzikālās etīdes, improvizācija, Virzas «Straumēni» – lielus un mazus aicina uz nodarbību «Skaņu galds»

Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā nodarbību 5.–12. klašu skolēniem un pieaugušajiem – "Skaņu galds". Nodarbībā dalībniekiem būs iespēja radīt muzikālas ainavas, izmantojot komponista Jēkaba Nīmaņa Valmieras Drāmas teātra izrādei "Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās" veidoto skaņu galdu, kā arī iepazīties ar Edvarta Virzas poēmu "Straumēni", informēja pasākuma organizētāji.

Skaņu galds ir īpaši pārveidots galds, kurš ietver skaņas pastiprinājumu un dažādus mūzikas instrumentus: kontrabasa stīgas, kokli, kalimbu, perkusijas. Katrs pieskāriens galda virsmai tiek uztverts ar virsmas mikrofona palīdzību un rada unikālu skaņu, līdz ar to, kombinējot pieskārienus galda virsmai ar instrumentu spēli, iespējams veidot krāšņas skaņu etīdes.

Nodarbībā dalībnieki darbosies ar muzikālo etīžu veidošanu un improvizācijas tehnikām, iespaidojoties no Edvarta Virzas poēmas "Straumēni" tekstiem, ar muzikālo pavadījumu pastiprinot poēmas vēstījumu. Nodarbības gaitā dalībnieki iepazīsies ar vienu no Virzas poēmā "Straumēni" aprakstītajiem četriem gadalaikiem, paudīs savas izjūtas un pastiprinās teksta vēstījumu ar unikālo "Skaņu galda" radīto mūziku – ātrās vai lēnās, priecīgās vai domīgās skaņu improvizācijās. Interpretēt māklas darbu var ne tikai lasot, bet arī izmantojot iztēli, lai veidotu savu skaņu ainavu.

Galds ir īpaši taktils, un poēmas teksti ir sagatavoti arī Braila rakstā, lai muzeja nodarbības padarītu daudzveidīgākas un pieejamākas. Nodarbība iekļauta programmā "Latvijas skolas soma". Nodarbību veidoja Gita Rebeka Dirveika un Jēkabs Nīmanis.

Muzeja nodarbībai var pieteikties, zvanot uz numuru 67509263 vai sūtot vēstuli uz e-pastu [email protected].

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti