Panorāma

Panorāma

Panorāma

Laukos skeptiski vērtē elektroautobusu iegādi

Bērnu uzticības tālruni 116111 reklamē bērni

Ar bērniem par vardarbību un bulingu sarunājas vienaudži – kampaņas «Apturi sāpes, nevis bērnību» vēstneši

Pērn vairāk nekā 200 reižu bezmaksas bērnu uzticības tālruņa līnijas operatoriem jau sarunas laikā nācās iesaistīt atbildīgos dienestus. Tas tika darīts ar zvanītāju atļauju, lai glābtu dzīvību, vai novērstu nopietnu apdraudējumu bērna veselībai. Lai arvien vairāk bērnu zinātu par bērnu uzticības tālruni, nule noslēdzies posms kampaņai, kurā paši jaunieši uzrunāja vienaudžus un stāstīja par vardarbību un bulingu.

Viņi ir trīs – vēstneši Bērnu aizsardzības centra kampaņai "Apturi sāpes, nevis bērnību" – vienpadsmitgadīgā Sofija, desmitgadniece Anna un Viestards, kuram 17. Svētdien viņi pasniedza balvas bērnu talantu konkursa dalībniekiem un saņēma pateicību arī paši. Viņu darbs kampaņas laikā bija izglītot vienaudžus vairākās Latvijas skolās. Par to, kas ir vardarbība un tās radītās sāpes, Viestards stāsta no savas pieredzes. Tāpēc vēlējies kļūt par vēstnesi, lai pasargātu citus: "Ir ļoti svarīgi, jo es esmu to piedzīvojis. Tas arī citiem jauniešiem, kā rīkoties. Jo arī man pašam sava pieredze, ar kuru dalīties, un tāpēc, par cik es esmu diezgan cietis, es negribētu, lai citi jaunieši Latvijā no tā cieš, it īpaši skolās."

Kampaņas "Apturi sāpes, nevis bērnību" pasākums
Kampaņas "Apturi sāpes, nevis bērnību" pasākums

Abām meitenēm vēstnešu darbs savukārt bija iespēja iegūt pieredzi, runājot ar vienaudžiem lielas auditorijas priekšā.

"Viss tas teksts bija bērniem saprotams. Tur bija iekļauti arī daudzi dažādi joki par bulingu, ka bulings nav boulings. Tas ir slikti, un tas dara pāri visiem. Bērni nebija dzirdējuši par verbālo vardarbību, tas viņiem bija kā svešvārds. Bet pārējās vardarbības, viņiem jau bija nojausma, kas tās par vardarbībām," stāsta Anna.

Meitenes novēroja, ka bērni viņās ieklausās, ceļ roku un uzdod jautājumus. Tāpēc Sofijai bija svarīgi nodot citiem ziņu par iespēju zvanīt bez maksas uz uzticības tālruni 116111: "Pirmais, ir ko darīt, ja notiek tā – emocionālā pazemošana internetā, bulings un tā tālāk. Daudzi zina, ka nevajag dot savas paroles, kādam stāstīt, bet ko lai dara, ja tas notiek? Tas ir diezgan svarīgi. Un arī uzticības tālrunis. Daudzi nezina, kad tur var zvanīt, vai tas ir bezmaksas."

Kampaņas "Apturi sāpes, nevis bērnību" pasākums
Kampaņas "Apturi sāpes, nevis bērnību" pasākums

Kampaņas mērķi – gan uzticības tālruņa popularizēšana, gan sarunas par bulingu, vardarbību un drošu internetu. Secināts, ka par šo bērniem vislabāk var pastāstīt citi bērni, nevis pieaugušie,

Bērnu aizsardzības centra Bērnu labbūtības veicināšanas departamenta direktore Amanda Vēja norāda: "Esam izmantojuši ļoti daudzas metodes, lai bērnu auditoriju uzrunātu, pusaudžu, bet skaidrs, ka šis tiešais kontakts vēl jo vairāk no savu vienaudžu puses, mūsuprāt, ir visefektīvākais."

Bērnu aizsardzības centrs secinājis, ka kampaņa šodien ir nevis jānoslēdz, bet drīzumā jāturpina un vēstnešu skaits jāvairo. Tāpēc jau drīzumā vēstnešu skaits varētu tikt papildināts.

Kampaņas "Apturi sāpes, nevis bērnību" pasākums
Kampaņas "Apturi sāpes, nevis bērnību" pasākums

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti