Rīta Panorāma

Maori aicina piešķirt vaļiem juridiskas personas statusu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Tūkstošiem bērnu iesaistās projektā "Sporto visa klase"

Labākas sekmes, sportiskāki un draudzīgāki bērni – projekta «Sporto visa klase» ieguvumi

Jau 10. sezonu Latvijā norisinās projekts "Sporto visa klase". Šī projekta ietvaros skolās ierasto divu līdz trīs sporta nodarbību vietā nedēļā tiek nodrošinātas piecas sporta stundas. Šo gadu laikā "Sporto visa klase" izaugusi no dažiem simtiem interesentu līdz pasākumam, kurā ik gadu ieskaitās vairāk nekā seši tūkstoši skolēnu.

Rīgas 45. vidusskolas skolēni Reinis, Markus un Selīna skolā regulāri piedalās dažādās sportiskās aktivitātēs. Šie bērni piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā "Sporto visa klase". Tā mērķis ir bērniem nodrošināt fiziskas aktivitātes katru dienu.

Reinis: Es sportoju labi, un man ļoti patīk sportot. Džudo un futbolu.

Markus: Lielākajai daļai mūsu klases patīk tautas bumbu spēlēt. Tad, kad mēs bijām trešajā klasē, tad mēs spēlējām arī visādas citas spēles.

Selīna: Ir kāds, kas negrib. Dažas meitenes.

Sporta skolotājs Jānis Ivanovs stāsta, no Rīgas 45. vidusskolas projektā iesaistījušās divas klases. Lielā mērā tā bijusi arī bērnu vecāku iniciatīva. Iesaistoties šajā aktivitātē, tiek nodrošināts, ka, sākot no 2. klases, piecus mācību gadus skolā ierasto divu līdz trīs sporta stundu vietā tiek nodrošinātas piecas nodarbības nedēļā.

"Es domāju, ka tas ļoti pozitīvi, ka jauniešiem ir piecas sporta stundas nedēļā. Tas ļoti ietekmē aktivitāti tiem jauniešiem, kas pēc stundām nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, neiet uz sporta treniņiem, " pauda Rīgas 45. vidusskolas sporta skolotājs Jānis Ivanovs.

"Es esmu īstenībā pārsteigts, jo manā klasē ir 30 bērni un visi, kas ir skolā, regulāri nodarbojas, sporto, mēs braucam uz sacensībām visi kopā. Ļoti laba interese ir. Es šo projektu gribētu redzēt pat līdz devītajai klasei."

Iniciatīva "Sporto visa klase" šogad uzsākusi desmito jubilejas sezonu. Pirmajā projekta gadā piedalījās sešas klases no lielākajām Latvijas pilsētām, bet šobrīd jau 317 klases no 95 izglītības iestādēm, kopā nodrošinot sporta nodarbības katru dienu vairāk kā sešiem tūkstošiem bērnu.

"Skolotāji gadu gaitā redz kā mainās bērnu uzvedība un kā uzlabojušās ir gan kognitīvās spējas,  gan saskarsmes spējas, gan prasme strādāt komandā.

Tā kā projekta ietvaros mēs arī monitorējam sekmes, tad skolotāji atzinīgi novērtē, ka arī sekmes esot šiem bērniem uzlabojušās," skaidroja projekta "Sporto visa klase" vadītāja Lilita Mitrofanova.

Projekta rīkotāji uzver, ka bērniem tiek dota iespēja izzināt dažādus sporta veidus, un, protams, arī veicināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti