Ģimenes studija

Speciālistu iespējas strādāt ar bīstamajiem pusaudžiem Latvijā

Ģimenes studija

Bērns slims: kādos gadījumos nevajadzētu nodarboties ar pašārstēšanos

Montesorri privātskola pašu bērniem. Tiekamies ar Auzarēju-Auzeru ģimeni

Privātskola trim bērniem. Ciemos pie Auzarēju-Auzeru ģimenes

Auzarēju-Auzeru ģimenē aug trīs bērni un visi mammas uzraudzībā un vadībā mācās mājmācībā. Tētis Kaspars pats uzcēlis māju, kurā ģimene mitinās, bet mammas Elīnas aizraušanās ir Montesori mācību materiālu gatavošana. Gadu gaitā to kļuvis tik daudz, ka tētim pienācis pasūtījums izbūvēt telpas, kur visu izvietot. Rezultātā tapusi, iespējams, lielākā privātā Montesori skola Latvijā. Pagaidām gan tajā mācās tikai viņu pašu bērni. Kāpēc tāda izvēle, kas pieskaitāms pie ieguvumiem, un ko šāds dzīves modelis no ģimenes prasa ikdienā? 

Kaspars strādā ar informācijas tehnoloģijām saistītā jomā. Elīna ir mājmācības mamma, mājskolotāja saviem trim bērniem. Lai no piepildītās un bērniem veltītās ikdienas atpūstos, vajag savu hobiju, ilgus gadus tā ir Montesori materiālu gatavošana.

Ģimenē aug Henrijs, Robins un Līna. Abiem puikām diena ir piepildīta ar mācībām, treniņiem un dažādiem pulciņiem.

Lūgti nosaukt lietas, kas raksturo ģimeni, Kaspars min, ka abiem vecākiem patīk pašiem kaut ko radīt savām rokām, to arī bērni redz.

Kaspars nesen bijis līdzi jaunākajam dēlam uz automodelisma pulciņa nodarbību, kur aizdomājies, ka varbūt viņi ir slikti vecāki, jo nepērk mašīnītes bērniem. Bet tajā pašā laikā tas ļauj viņiem pašiem būvēt.

Tāpēc vecāki mēģina nodrošināt vidi, lai var darīt paši. Tētis ir gatavs nopirkt instrumentu, bet ne gatavu mašīnīti.

Mājās nav arī televizora, un tas dod laiku bērniem domāt un darboties. Nav jau tā, ka bērniem ir liegts ekrāns, bet internetu izmanto, lai lietderīgi pavadītu laiku, iepazītu kaut ko, ko paši pēc tam var būvēt vai veidot.

Vecāki skaidro bērniem, kāpēc nevajadzētu spēlēt dažādas spēlītes, un stāstus pamato arī ar psihologu atziņām.

"Darboties – tas mūs raksturo tik spēcīgi, ka citam varbūt laika neatliek," uzskata Elīna. 

Vēl viņa min, ka ir aktīva ģimene, labprāt pavada laiku ārā kopā ar bērniem. Arī vecāki uz randiņiem dodas dabā.

Viens no iemesliem, kādēļ bērniem izvēlējušies mājmācību, bijušas vecākā dēla veselības problēmas. Elīna aizrāvusies ar Montesori metodi, to arī studējusi, un kad puikam bija jāuzsāk skolas gaitas, arī finansiālais aspekts bijis noteicošais par labu mājmācībai, nevis mācībām skolā, kur izmanto Montesori metodi.

Elīna atzīst, ka Montesori metodi apgūt nav grūti, bet tam ir jāpatīk, jo ir nepieciešami daudz materiālu, ja tos nepatīk pašam gatavot, tas ir ļoti dārgi. Elīnai vismaz puse materiālu ir pašu gatavoti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti