Izveidojiet paši savu «Burtu grāmatu»! Idejas visu burtu apguvei

Bērnu grāmatu mēnesī iesakām bērniem kļūt par rakstniekiem,  izveidot pašiem savu "Burtu grāmatu", kur katram burtam atvēlēts viens grāmatas atvērums.

Bērnu grāmatu mēnesis

Bērnu grāmatu mēnesis

Visi Bērnu grāmatu mēneša darbi apkopoti Oktobra kalendārā.

Grāmatu mēnesis ir veltīts grāmatas daudzināšanai, apskatot dažādas tēmas – grāmatu rakstīšanas procesu, saturu un tā dotās gudrības, kā var radoši izmantot grāmatu doto informāciju paši mājās, kā to dara radoši cilvēki kino, teātrī, mākslā. Mācīsimies rakstīt, zīmēt un izgatavot paši savas grāmatas, iepazīt profesionālu grāmatu rakstītāju darbu, klausīties un skatīties autoru darbus, izdomāt stāstus. Ar idejām dalīsies arī profesionāli rakstnieki – Inese Zandere, lietuviešu autore Kotrīna Zīle, igauņu autore Rēli Reinausa.

 

 

Burtu grāmata

Izdrukājiet "Burtu grāmatu":

Dokumenti

BURTU GRĀMATA

Lejuplādēt

104.52 KB

Grāmatas lapas saliekot kopā, katram burtam veidojas viens atvērums. Šajā atvērumā, atkarībā no grāmatas autora zināšanām un prasmēm, var rakstīt, zīmēt, līmēt visu, kas attiecas uz konkrēto burtu.

Kreisajā lapā iesakām idejas zīmēšanai katra burta apgūšanai (tās aprakstītas grāmatas beigās, kopā ar bērnu izlasiet, apgūstot jaunu burtu). Protams, bērns var izvēlēties zīmēt vai aplicēt ko citu, bet tam jābūt saistībā ar burtu, kāds redzams atvērumā.

Te atrodami ieteikumi un idejas katra alfabēta burta apguvei!

Katrā atvērumā bērns var ielīmēt attēlus, kuros redzamās lietas sākas ar konkrēto burtu, zīmēt zīmējumus, rakstīt burtus. Atcerieties, ka maza bērna uzrakstītajam nav jābūt perfektam, mazs bērns nevar noturēt rakstāmo stingri un uzrakstīt glītu burtu bez treniņa.

Ja arī jums bērna pirmie burti izskatās pēc švīkojumiem, neuztraucieties, šie švīkojumi var būt izcils sākums ceļā uz skaistu rokrakstu.

Burtu rakstīšanai nav novilktas līnijas, tas darīts apzināti, jo rakstīšanas sākumposmā līnijas tikai ierobežotu bērnu. Šeit doti tikai drukātie burti, tos vieglāk uzrakstīt pēc parauga.

Visticamāk, bērns redzēs rakstītos burtus un interesēsies arī par tiem, tad ļaujiet viņam rakstīt rakstītos burtus vai pierakstiet drukātajam klāt rakstītos, izskaidrojot, ka burtus mēdz drukāt un rakstīt, tie atšķiras pēc izskata.

Vēl ir svarīgi novērtēt izaugsmi. Kad esat jau apguvuši vairākus burtus, mudiniet bērnu pārskatīt pirmo mācīto burtu lapas, papildināt tās ar jauniem zīmējumiem. Iespējams, pēc laika bērns var pārrakstīt kādu no tiem vārdiem, kurus pirms laika ielīmēja Burtu grāmatā.

Grāmatas sākumā ir lapa ar alfabētu. Apgūstot jaunu burtu, alfabēta lapā apvelciet šo burtu, lai vizuāli labāk redzams paveiktais apjoms.

Noderīgas idejas un informācija:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti