Ģimenes studija

Lai svētki nestu tikai pozitīvas emocijas, kopā ar ekspertiem atgādinām par drošību

Ģimenes studija

Izglītības sistēmas iespējas atbalstīt pedagogus mūsdienu prasmju apguvē

Saikne ar Latviju un latvisko nav zudusi. Ciemojamies pie Gruntmaņiem ASV

Nezaudēt saikni ar latvisko. Ciemos pie Gruntmaņu ģimenes ASV

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" ciemojas pie Terēzes un Uģa Gruntmaņiem, kuri jau vairāk nekā 22 gadus dzīvo ASV. Ilgajā prombūtnes laikā no Latvijas saites ar Latviju un latvisko nav pārtrūkušas.

Terēze kopā ar mazmeitiņu Remī Māru kopā pin vainagus. Viņi ar patiesu interesi seko līdzi visam, kas notiek Latvijā, un ģimenē runā tikai latviski.

Terēze Gruntmane ir māksliniece, viņas vīrs – ārsts, profesors Uģis Gruntmanis. Mēģinājums pēc Amerikas Savienotajās Valstīs nodzīvotajiem 22 gadiem atgriezties Latvijā diemžēl izrādījās neveiksmīgs. Latvijā nebija vajadzīgas Uģa Gruntmaņa otrpus okeāna iegūtās zināšanas un uzkrātā pieredze medicīnā. Tāpēc Gruntmaņi atgriezās ASV un jau trešo gadu dzīvo Ņūhempšīras štatā. Viņiem ir sava saimniecība ar puķu un dārzeņu dobēm, vistām un aitām. Tā vairāk ir Terēzes pasaule un reizē viens no viņas hobijiem.

 

Terēze ir bērnu modes zīmola "Zaza Couture" dibinātāja, taču tagad priekšplānā citas radošas aktivitātes. Uģis Gruntmanis ir endokrinoloģijas profesors Dartmutas Universitātē. Ar viņiem kopā dzīvo jaunākais dēls – 14 gadus vecais Teodors, bet ciemošanās reizē mājās ir arī mazmeitiņa Remī Māra un Toms, kurš kā apmaiņas students mācās Amerikā un kam Gruntmaņu ģimene ir viņa viesģimene. Paciemoties atbraukusi arī Uģa Gruntmaņa mamma. 

 

Terēze par skolēnu apmaiņas programmas iespējām saka, ka ir lieliski laiku pavadīt citā valstī, jo mācības ir abpusējas, ieguvēji ir gan skolēns, gan ģimene, kura uzņem apmaiņas skolēnus. Uģis Gruntmanis stāsta, ka arī dod iespējas topošajiem ārstiem mācīties apmaiņas projektos, uzņemot topošos kolēģus savās mājās. Ir lieliski, ja bērni redz ekonomiskās un sociālās atšķirības, dzīvojot dažādās valstīs.

Latviešu valodas saglabāšana prasa ļoti daudz enerģijas, skaidro Terēze. Bērniem, īpaši tīņu vecumā, runāt latviski ir izaicinājums, bet, kad viņi izaugs lieli, viņi teiks paldies par latviešu valodas zināšanām, ir pārliecināta Terēze. "Es esmu valodas žandarms šajā ģimenē," saka Terēze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti