Ģimenes studija

Kā jūtas skolotājs? Pētījuma rezultāti neiepriecina

Ģimenes studija

Palikt uz otru gadu: kad un kāpēc šāda prakse būtu rekomendējama?

Riski sievietes veselībai, ceļojot grūtniecības laikā

Kas jāzina grūtniecei, dodoties ceļojumā. Speciālistu ieteikumi

Grūtniecēm, dodoties ceļojumā, visi riski ir jāizsver kopā ar ginekologu, tāpat ir nepieciešama apdrošināšana, kurā ir iekļauta palīdzība. Jāņem vērā, ka grūtniecei ceļojuma laikā ir dažādi neprognozējami riski, tāpēc jānodrošinās ar dažādiem specifiskiem medikamentiem, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja speciālisti.

Ginekoloģe Karlīna Elksne akcentēja, ka ārstam, izvērtējot grūtnieces ceļošanas riskus, vērā jāņem, cik augļu grūtniecība tā ir, kāda ir bērna guļa, kāda ir reproduktīvās anamnēzes vesture un citi dati, kas tiek izskatīti, norādot potenciālos ceļojuma riskus. Riska grūtnieces, kuras vēlas ceļot, ir reti sastopamas, jo pašas grūtnieces ir apzinīgas. Statistika liecina, ka visdrošākais ceļošanai ir otrais grūtniecības trimestris.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Laba veselības apdrošināšana, kontakts ar ginekologu – ir ieteikumi grūtniecēm ceļojot. Aviokompānijas neiesaka ceļot pēc 36. grūtniecības nedēļas ar viena augļa grūtniecību un pēc 32. nedēļas ar daudzaugļu grūtniecību.

Aviokompāniju regulējums atšķiras, uzņemoties riskus. Ja ceļotāji pārkāpj noteikumus, aviokompānija neuzņemas atbildību un nesedz izdevumus, ja tādi rodas. Ir gadījumi, kad sieviete slēpj grūtniecību, izvēloties lidot. Vecākiem jāuzņemas atbildība pašiem. Ceļojuma apdrošināšanā ir jāiekļauj noteikti pakalpojumi grūtniecei, parasti apdrošina mammu, bet ne bērnu, skaidro zvērināta advokāte Karina Palkova.

Kristīne Stakena ir kaismīga ceļotāja, bet tagad, esot bērniņa gaidībās, no ceļojumiem atsakās, jo bijusi nepatīkama situācija, esot Tenerifē.

Ārste Elksne iesaka ceļojumā līdzi paņemt dažādus medikamentus, kas specifiski nepieciešami grūtniecei.

Ceļojot lielākais bieds ir trombu embolijas gadījumi, kas rodas no mazkustīguma. Ik pa divām stundām nepieciešams izkustēties.

Raidījumā sazinās ar tēti Kristapu, kurš devās atpūsties uz Turciju un sievai priekšlaicīgi piedzima mazulis: "8. aprīlī bijām nedēļā atpūtā uz Turciju. Pirmajā dienā sievai 26. nedēļā ar ķeizargriezienu pasaulē nāca meita. Pirms lidošanas sieva bija pie ārsta, tika veikti testi, nebija pazīmju, ka varētu būt problēmas. Cēloni neviens nevar pateikt. Ģimene joprojām ir Turcijā. Ir savākti līdzekļi, lai varētu lidot uz Latviju, mājās varēs atgriezties pēc apmēram divām nedēļām. Nav iespējams apdrošināt personu, kura nav dzimusi, arī vēl tas, ka Turcija nav Eiropas Savienības valsts. Ja bērns būtu piedzimis Eiropas Savienībā, tad finansiāli situācija būtu izvērtusies citāda. Paldies apdrošinātājiem, kuri izskatīja situāciju ārpus kārtas attiecībā uz bērna uzturēšanu slimnīcā."

Tētis Kristaps saka, ka Turcijas ārsts sievas grūtniecību nosaucis par perfektu, ārste Elksne uzsver, ka grūtniecībai ir neprognozējami riski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti