VIDEO: Sociālā darba konference «Bērns.Pusaudzis.Jaunietis.»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai stiprinātu un pilnveidotu bērniem, pusaudžiem un jauniešiem atbalstošu pakalpojumu un pieeju, 24. martā ikgadējā konferencē sociālā darba speciālistiem uz skatuves pulcē ekspertus un praktiķus no valsts un nevalstiskā sektora, kuri dalījās savā pieredzē, zināšanās un labās prakses piemēros.

Konferences laikā iezīmēja pusaudžu uzvedības pazīmes, uz kurām speciālistiem būtu jālūkojas uzmanīgāk, iepazīstinās ar nupat tapušo metodiku sociālajam darbam ar jauniešiem un aicinās sociālos darbinieku dalīties pieredzē un iedrošinājumā, kā motivēt nemotivētu jaunieti. Vai Latvijā ir nepieciešamas slēgta tipa izglītības iestādes, un kas būs "Naukšēnu" vietā? – par to informēja Tieslietu ministrija. Tāpat pieskarās tēmai par atkarību aizmetņiem bērnu smadzenēs un kas atkarībai kopīgs ar atalgojumu.

Konferences otrajā daļā akcentēja tādas aktuālas tēmas kā deinstitucionalizācijas process – jauniešu ar garīga rakstura traucējumiem pašnoteikšanās tiesībām un vientulības aspektu. Ienesot starptautiskas pieredzes dvesmu – par to, kā atbalstīt bērnus ar izaicinošu uzvedību, Somijas pieredzē dalījās organizācijas "IceHearts" pārstāvji. Pieskārās arī tādiem jautājumiem kā kaitējoša seksuāla uzvedība bērnu starpā – kā to atpazīt, kā rīkoties un kur meklēt atbalstu un, turpinot seksuālās vardarbības tēmu, iepazīstinās ar "Barnahus" modeli Latvijā. Sēras ir neizbēgama dzīves daļa, tāpēc šajā konferencē arī par sēru nozīmi un to, kā atbalstīt bērnu sērošanas procesā. Konferenci atklāja un noslēdza ar divu drosmīgu jauniešu pieredzes stāstiem.

Konferences pusdienu pārtraukumā plānots attālināts "Resursu tirgus", šogad veltīts bērnu, pusaudžu un jauniešu atbalstam veidotu pakalpojumu prezentēšanai. Konferences laikā demonstrēti arī trīs sociālo darbinieku videostāsti, atklājot sociālā darba dažādību un plašās iespējas.

Konferenci organizēja Labklājības ministrija projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti