Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāju Ivetu Kruku

Ēnu dienā aicina piedalīties ukraiņu jauniešus

Dmitrijs no Harkivas vēlas ēnot ministru; aicina Ēnu dienām pieteikties ukraiņu jauniešus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

5. aprīlī Latvijā notiks "Ēnu diena". Skolēniem joprojām ir iespēja pieteikties ēnot kādu no daudzajām profesijām. Šogad Ēnu dienā laipni aicināti piedalīties arī Latvijā mītošie jaunieši no Ukrainas. Latvijas Televīzija tikās ar diviem ukraiņu jauniešiem, no kuriem viens vēlas ēnot kultūras ministru vai Ministru prezidentu.

Dmitrijs, kurš pērn augustā Latvijā ieradās bēgļu gaitās no Ukrainas pilsētas Harkivas, stāsta: "Es mācos latviešu valodu. Es saprotu, bet nerunāju."

Dmitrija vecāki ir Ukrainā. "Tētis ir karavīrs, un šobrīd atrodas frontē. Mamma ar vecmammu šobrīd atrodas mājās Harkivā. Braukt projām neplāno. Negrib," viņš stāstīja.

Savukārt Karīna Latvijā ieradusies no Žitormiras apgabala. "Šobrīd, par laimi, tur viss ir labi. Bet vasarā tur notika karadarbība. Mani vecāki ir Ukrainā. Man arī tētis ir karavīrs, viņš ir frontē. Mamma palika mājās. Viņa strādā. Vecmāmiņa arī ir mājās."

Abi ukraiņu jaunieši šogad pieteikušies organizācijas "Junior Achievement Latvia" rīkotajās Ēnu dienās.

"Junior Achievement Latvia" pārstāve Baiba Rāta-Saliņa sacīja: "Šogad UNICEF projekta "Uplift Youth" ietvaros mēs esam aicinājuši gan ukraiņu skolēnus, kas ir Latvijā, pieteikties vakancēm, gan darba devējus piedāvāt vakances. Mums ir liels prieks, ka aptuveni 100 darba devēji ir atsaukušies, un kopumā jau vairāk par 500 vakancēm šobrīd tiek piedāvātas jauniešiem no Ukrainas."

Profesijas un jomas, kurās jaunieši var ēnot, ir visdažādākās, sākot ar finansēm un informācijas tehnoloģijām un beidzot ar medicīnu un izglītību. Viens no uzņēmumiem, kas piedāvā vakances Ukraiņu jauniešiem, ir "Maxima Latvija".

"Maxima Latvija" pārstāve Laura Bagātā norādīja: "Mēs piedāvājam šogad vairāk kā 70 vakances. 50 ir pieejamas jauniešiem no Ukrainas. Kolēģi ir ļoti atsaucīgi. Piesakoties Ēnu dienai kā ēnojamie, liela daļa norādīja, ka ir gatavi uzņemt jauniešus no Ukrainas, kas ir tikai loģiski. Protams, var izvēlēties darba valodu. Tā var būt vai nu angļu valoda vai krievu valoda. Attiecīgi pēc saviem ieskatiem, spējām un vajadzībām jaunieši ir laipni aicināti piedalīties Ēnu dienās."

Tikmēr Dmitrijs pastāstīja, ka viņu vienlaikus interesē vairākas jomas – valsts publiskā pārvalde un dizains. Pieteikumu Ēnu dienai viņš jau ir iesniedzis.

"Es izvēlējos ēnot Latvijas kultūras ministra profesiju. Vēlos no iekšpuses redzēt viņa darbu, kā paiet viņa darbadiena, aprunāties ar viņu. Tā, šķiet, ir ministrija, kurā satiekas abas manas profesijas. Ja neapstiprinās, tad iesniegšu pieteikumu no jauna, bet šoreiz – ēnot premjerministru," norādīja jaunietis.

Savukārt Karīna teica: "Domāju, ka Ēnu diena ir ļoti laba iespēja jauniešiem uzzināt par sev interesējošu profesiju, noskaidrot, vai vēlas to mācīties, vai tomēr ne, redzēt, kā citi cilvēki strādā šajā profesijā. Mani interesē grāmatvedība. Gribu paskatīties, kā grāmatveži strādā."

Ēnu diena visā Latvijā notiks 5. aprīlī. Gan vietējiem, gan ukraiņu jauniešiem vēl ir iespēja iesniegt savus pieteikumus, izvēloties ēnot un iepazīt sev interesējošo profesiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti