Bērns viens pats izceļo no valsts – kādi dokumenti nepieciešami

Sākoties skolēnu brīvlaikam, Valsts robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem izceļojot no Latvijas Republikas, uz valsti, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, Šengenas līguma dalībvalsts vai Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste, papildus derīgam ceļošanas dokumentam ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana, pilnvara vai bāriņtiesas lēmums bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Šīs pilnvaras nav nepieciešamas, ceļojot pa Šengenas zonas valstīm, Eiropas Savienības valstīm, kā arī Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienoto Karalisti. Piemēram, bērnam, vienam pašam dodoties ceļojumā uz mūsu kaimiņvalstīm Lietuvu vai Igauniju, līdzi jāņem tikai personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Tāpat bērni, kuri ir Latvijas pilsoņi, Latvijas nepilsoņi vai bezvalstnieki, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (Latvijas valstspiederīgie), varēs izceļot no Latvijas patstāvīgi vai pilnvarotas personas pavadībā (neuzrādot papildus dokumentus – piemēram, notariāli apliecinātu vecāku piekrišanu) ne tikai uz Šengenas līguma dalībvalstīm, bet arī Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuras nav pievienojušās Šengenas līgumam ( Īriju, Kipru, Bulgāriju, Rumāniju un Horvātiju).

Skolēnu brīvdienu laikā  daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem, atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem. Un arī tikpat kā pieaugušajiem, bet tomēr vēl bērniem – 15, 16 un 17 gadus vecajiem jauniešiem – laicīgi pie notāra noformējiet vecāku piekrišanu vieniem pašiem izceļot no valsts.

Ja rodas jautājumi vai neskaidrības par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem, droši var zvanīt uz robežsardzes diennakts tālruni 67075616, rakstīt uz e-pastu: [email protected] vai meklēt informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā www.rs.gov.lv sadaļās "Robežas šķērsošana".

Bērnu ceļošanas kārtību nosaka Latvijas Ministru kabineta 03.08.2010. noteikumi Nr. 721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti