Rīta Panorāma

Ņujorkā izveidots Benksija muzeju

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Demonstrēs studentu radītas tērpu kolekcijas

“R:ADI TU" - notiks studentu radītu tērpu kolekciju modes skate

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un dizaina institūtā studentiem ir iespēja radīt tērpus, sākot no skicēm, līdz brīdim, kad tas viss jāpalaiž iekārtās ražošanai. Savu veikumu studenti demonstrēs modes skatē.

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta studente Anna Luīze Villere rāda savus radītos tērpus, ko ar citiem studentiem kopā demonstrēs modes skatē "R:ADI TU": "Man ir tapusi piecu kleitu kolekcija, iedvesmojoties no Senās Grieķijas un senās kultūras, un, domājot par to, ka kādreiz visas skulptūras, kas nonākušas līdz mūsdienām, ir bijušas baltas – uzskati ir maldīgi par to: kādreiz tās ir bijušas krāsainas un tērpi ir bijuši koši un ļoti izteiksmīgi. Audumi, ko esmu izvēlējusies šai kolekcijai, ir tautā sauktais mākslīgais, vegānu zīds. Tas ir kupro."

Studenti steidz veikt pēdējos sagatavošanās darbus, lai savā pirmajā modes skatē viss būtu perfekti un apģērbs ideāli derētu modelēm. "Neliels satraukums ir. Bet gaidām modes skati, un šķiet, ka viss būs lieliski," pauž Villere.

Modes skati organizē paši studenti, tādējādi iegūstot lielisku pieredzi šādu pasākumu organizēšanā. Viss notiek tieši tāpat, kā modes skates veido jau pieredzējuši mākslinieki un viņu komandas.

Šī notikuma tapšanā ir iesaistīti no visām studiju programmām studējošie. Viņi sadarbojas savā starpā, katrs pieliekot savas stiprās puses, savas kompetences, par izstādi stāsta RTU Arhitektūras un dizaina institūta direktore Māra Liepa-Zemeša.

"Mēs izveidojām atlasi, kurā jebkura Latvijas meitene, ir viņa modele vai nav viņa modele, ir viņai aģentūra vai nav, varēja pieteikties, parādīt mums savu talantu, cik viņa ir skaista, pārliecināta par sevi. Bija pieteikušās vairāk nekā simts meiteņu. Atlase notika visas dienas garumā. Uz tāfeles jūs redzat, kuras tika izvēlētas un kurām mēs mērījām jau uzšūtos tērpus," stāsta RTU studente Liene Trēde.

Modes skatē būs aplūkojamas vairāk nekā desmit studentu kolekcijas. Studenti stāsta, ka mērķis ir šādas modes skates pārvērst par pasākumu, kuros studenti tiekas ar uzņēmējiem, ražotājiem, modes industrijas, apģērbu un tekstila rūpniecības nozares pārstāvjiem, dizaineriem, fotogrāfiem un stilistiem. Trēde: "Mēs vēlamies pulcēt visus nozares pārstāvjus, lai arī viņiem šis būtu fantastisks pasākums, kur satikties, kur iegūt kontaktus, kur iegūt interesantas sadarbības."

Universitātē stāsta, ka Latvijā noteikti ir svarīgi sagatavot tekstila nozares speciālistus, kas spēj sagatavot tērpus, sākot no skicēm un materiālu izvēles, līdz brīdim, kad tas viss jāpalaiž iekārtās ražošanai. RTU Arhitektūras un dizaina institūta lektore Agnese Oleksāne uzsver, ka "globālā tendence ir tāda, ka ražošana atgriežas Eiropā. Tekstila ražošana atgriežas. Tā ir tāda pasaules pārgrupēšanās. Paši zināt, ka ir Ķīna, lielais tirgus, Austrumi, lēti saražo. Tagad šis vairs īsti nestrādā. Cenas diezgan līdzvērtīgas sanāk."

Šogad modes skates kolekciju autori fokusējas uz tērpu ilgtspēju un valkājamību. Modes kolekciju skates temats ir "Ilūziju mistērija".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti