«Puišu grāmata. Tavs ceļvedis pubertātē» – jauns izdevums jauniešiem un pieaugušajiem

Apgādā "Zvaigzne ABC" izdota "Puišu grāmata. Tavs ceļvedis pubertātē". Norvēģu ārstes Nīna Brokmane un Ellene Stekene Dāle ir sarakstījušas grāmatu, kurā tiek runāts par visu, kas jaunietim būtu jāzina par pubertāti, informēja apgāda pārstāvji. No norvēģu valodas tulkojusi Raita Kozlovska.

Pāreja no bērnības uz jaunību nav viegla. Ķermenis mainās, vadību pārņem hormoni, un smadzenēs sākas sava veida "pārkārtošanās". Nonākot pubertātes džungļos, nav tik vienkārši saprast, kas īsti notiek. Tāpēc šī grāmata var kalpot kā starpnieks starp pieaugušo un pusaudzi, kurš ne vienmēr grib runāt par problēmām vai uzdot jautājumus. Jaunietis pats šajā grāmatā atradīs visu vajadzīgo informāciju par fizioloģiskām norisēm (pastiprināta svīšana, erekcija, balss lūzums, pinnes, sekss utt.), par emocionālām un psiholoģiskām norisēm (stress, mīlestība, orientācija).  Zināšanas var novērst gan fizioloģisku, gan mentālu problēmu rašanos, kā arī palīdz tās risināt, ja tādas ir radušās.

Dažiem pubertāte sākas agri, bet citiem – vēlu, tādēļ šī grāmata varētu būt noderīga puišiem vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Grāmata ir sarakstīta draudzīgā sarunas formā, tā informē un uzmundrina, ceļ jaunieša pašapziņu un sniedz vērtīgus padomus.

"Puišu grāmata" ir uzticams ceļvedis un kvalitatīvs izziņas avots ne vien jauniešiem, bet arī pieaugušajiem, kuri runā ar jauniešiem par ķermeni un emocijām pārmaiņu laikā.

Pieejama arī e-grāmata.

Nīnas Brokmanes un Ellenes Stekenes Dāles grāmatu aktualitāti pierāda to starptautiskā popularitāte – tās tulkotas 18 valodās. Apgādā jau iepriekš iznākusi minēto autoru sarakstītā "Meiteņu grāmata. Ellenes un Nīnas ceļvedis pubertātē" (2021), ko ļoti atzinīgi novērtējušas meiteņu mammas, un tagad iznākusi arī grāmata puišiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti