VIDEO: Lielie lasīšanas svētki – «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023» noslēguma pasākums

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023" svinīgs noslēguma pasākums – ikgadējie Lielie lasīšanas svētki, ko apmeklēja grāmatu vērtētāji no visas Latvijas. Tika sumināti lasītāko grāmatu autori, tulkotāji un izdevēji.

Svētkus vadīja TV personība Māris Grigalis, muzicēja tautas mūzikas apvienība "Raxtu Raxti".

Šogad pasākums notika sabiedrības iesaistes kustības "Restarts lasīšanai" un Eiropas Autoru dienas ietvaros. Eiropas Autoru diena ir ikgadēja Eiropas līmenī rosināta iniciatīva, lai godinātu Eiropas autoru radīto literatūru, interesi par grāmatām un rosinātu to lasīšanu, kā arī iedvesmotu lasītājus, īpaši jauno paaudzi, iepazīt Eiropas literatūras un valodu daudzveidību.

2023. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekciju veidoja 24 grāmatas no piecām izdevniecībām. Tie bija astoņi oriģinālliteratūras darbi, 15 tulkojumi un viens folkloras krājums. Tulkojumi – no poļu (1), katalāņu (1), lietuviešu (3), franču (4), igauņu (3), zviedru (1), vācu (1) un slovāku (1) valodām, ko izdevuši "Apgāds Zvaigzne ABC", "Liels un mazs", Jāņa Rozes apgāds, "Dienas Grāmata", "Pētergailis" un "Latvijas Mediji".  Atzītāko grāmatu vidū ir pieci aizraujoši oriģinālliteratūras izdevumi un desmit tulkojumi.

Lasītāju visaugstāko novērtējumu saņēmuši pazīstami latviešu rakstnieki, bet no tulkojumiem visaugstāk vērtēti lietuviešu,  igauņu un franču rakstnieku darbi.

Programmas galvenais uzdevums ir veicināt lasītprieku, tādēļ vienmēr ir padomāts jau par jaunākajiem lasītājiem. Vecumgrupā 5+ bija iekļautas lieliskas bilžu grāmatas, dzejoļi un mazi stāstiņi ar bagātīgām ilustrācijām. Pateicamies bibliotekāriem un vecākiem, kuri pratuši ieinteresēt pirmsskolas vecuma bērnus piedalīties, klausīties un vērtēt! Apmēram 50% no visiem programmas dalībniekiem – šogad to ir kopumā 20 548 – ir tieši pirmsskolas un sākumskolas vecumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti