Rīgā vairākas dienas nevarēs pieteikties uz pirmsskolas izglītības iestādēm; veidos vienu pieteikumu rindu

Saistībā ar grozījumiem Izglītības likumā no 1. septembra visas Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes pāriet uz izglītības programmu īstenošanu latviešu valodā, tādēļ no 25. līdz 28. augustam Latvija.lv portālā nebūs iespējams pieteikties uz pirmsskolas izglītības iestādēm sakarā ar Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu rindu sapludināšanu, informēja Rīgas pašvaldības pārstāvji.

Izglītības iestādēs, kuras līdz šim īstenoja pirmsskolas izglītības programmas gan valsts valodā, gan mazākumtautību valodā, reģistrētie pieteikumi tiks apvienoti vienā rindā, ievērojot pieteikuma reģistrācijas laiku. Ja bērns bija reģistrēts rindā abās programmās, tad tiks saglabāts pieteikums ar agrāko laiku.

Iepriekš reģistrētie pieteikumi uz bērnudārziem Rīgā saglabājas, jauni pieteikumi nav jāveido.

Bērniem, kas šobrīd mācās mazākumtautību programmā, ar jauno mācību nodrošinās pirmsskolas izglītības programmu latviešu valodā.

No 29. augusta katrā pirmsskolā būs pieejama tikai viena rinda un pieteikšanās pirmsskolas rindā portālā Latvija.lv būs pieejama pirmsskolas izglītības programmas apguvei tikai valsts valodā.

Rīgas domes Izglītības departamenta pirmsskolas nodaļas vadītāja Iveta Nagla Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda, ka ļoti daudzi mazākumtautību ģimeņu vecāki bērnus reģistrēja abās programmās. Tagad šos pieteikumus vienā rindā reģistrēs ar jaunāko reģistrācijas laiku no abiem pieteikumiem.

Rīgā rindas uz dārziņiem ir krietni samazinājušās, ir apkaimes, kurās jebkurā brīdī var nodrošināt vietu dārziņā. Šogad daudzās pirmskolas izglītības iestādēs uzņem bērnus, kuri nav deklarēti Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti