Rīta Panorāma

Nīderlandē atzīmēta nacionālā tulpju diena

Rīta Panorāma

Gazā atrod vienu no ķīlnieku gūsta vietām

Aicina jauniešus pieteikties biznesa ideju konkursam

Pēdējo dienu var pieteikties jauniešu biznesa ideju konkursam

Pirmdien, 22. janvārī, ir pēdējā diena, kad skolēni un arī bakalaura studenti var pieteikt savas biznesa idejas konkursam "Biznesa skices". Piesakoties dalībai konkursā, nav jābūt jau izgatavotam produktam vai pakalpojumam. Pietiek tikai ar biznesa ideju un komandu.

Ideju iesniedzis arī Jēkabs Čudars, kurš Latvijas Televīzijai demonstrēja prototipu pašaplaistošam puķu podam, ko kopā ar klasesbiedriem izveidojis, vēl mācoties vidusskolā.

"Mēs visu vasaru vidusskolas laikā domājām, kādu jaunu skolēnu mācību uzņēmumu izveidot. Un tad man vasaras beigās novīta augs, kā rezultātā radās problēma, ko risināt," viņš skaidroja.

Savukārt biznesa idejas autors Eduards Žeiris piebilda: "Puķupods sastāv no divām daļām: vienā pusē tiek ieliets ūdens, otrā tiek iestādīts augs. Ppuķu poda daļas savienojas caur mūsu izstrādāto mobilo lietotni, kur ievada, cik bieži un cik daudz ūdens tiks izlaists. Puķupods pilnībā parūpējas par augu. Kad ūdens beigsies, tad uz lietotni atnāks atgādinājums lietotājam to uzpildīt."

Savus pirmos soļus biznesā viņiem palīdzēja spert dalība konkursā "Biznesa skices", kas šogad Latvijā tiek rīkots jau piekto gadu.

"Swedbank" Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons skaidroja: "Jaunieši komandās domā par to, kā izveidot savu potenciālo, iedomāto sapņu biznesu. Raksta biznesa plānu pirmajā kārtā. Ja tiek tālāk, tad jau veido reklāmas video un veidu, kā sevi pasniegt sabiedrībai."

Konkurss "Biznesa skices" norisinās trīs vecuma grupās. "Pirmā vecuma grupa ir jaunieši no 7. līdz 9. klasei. Otrā vecuma grupa ir vidusskolēni. Trešā grupa ir augstskolas vecuma grupa, kas ir bakalaura līmenī," skaidroja Jansons.

Piesakoties dalībai konkursā, nav jābūt jau izgatavotam produktam vai pakalpojumam. Pietiek tikai ar biznesa ideju. 

Jansons norādīja: "Ideja var būt sapņa līmenī. Biznesā ir ļoti svarīgi, lai ir ideja un ir komanda. Ja šīs divas lietas ir, tad tām nav jābūt vēl noslīpētām. Ja abas šīs lietas ir, tad noteikti var konkursā pieteikties un konkursa laikā šo savu ideju vai sapni var attīstīt. Rakstot biznesa plānu, tas arī notiek. Tu domā ar komandas biedriem, kā mēs šo no idejas varētu transformēt jau reālā biznesā."

Konkurss norisinās vairāku mēnešu garumā, kuru laikā dalībniekiem tiek piedāvātas dažādas apmācības. Jaunieši stāsta, ka šis un citi šāda veida konkursi stimulē skolēnus un studentus iesaistīties uzņēmējdarbībā un veidot savus biznesus.

Biznesa idejas autors Eduards Žeiris sacīja: "Sevišķi iegūstot dažādas naudas balvas, padomus no citiem cilvēkiem. Tas ir kā stimuls turpināt. Cilvēki nāk ar jauniem padomiem, un pašam ir sajūta, ka ir iespēja vēl uzlabot produktu un gribas kaut ko darīt tālāk."

"Tieši šādi pasākumi Latvijā attīsta jauniešiem iniciatīvu iesaistīties un veidot biznesus, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi mūsu sabiedrībai," sacīja biznesa idejas autors Jēkabs Čudars.

Pērn konkursā "Biznesa skices" piedalījās 350 komandas. Šogad tiek īpaši gaidītas biznesa idejas, kas risina iedzīvotāju vajadzības ilgtspējīgā veidā, rūpējoties par planētu un cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti