Ikviens var palīdzēt bērniem Latvijas slimnīcās pārvarēt stresu! Sākas dakteru klaunu labdarības akcija

Biedrība "Dr.Klauns" uzsāk labdarības akciju "Palīdzi dakterim klaunam būt tur, kur viņu gaida!". Visi savāktie līdzekļi tiks ziedoti dakteru klaunu ikdienas darbam un palīdzēs viņiem nokļūt tur, kur viņus gaida mazie pacienti, viņu vecāki un medicīnas personāls – slimnīcās visā Latvijā, informēja akcijas organizētāji.

Piedalīties akcijā un atbalstīt dakterus klaunus var ikviens, veicot ziedojumu mājas lapā www.drklauns.lv vai iegādājoties sarkano klauna degunu "Rimi" veikalos visā Latvijā.

 

Pat pieaugušajam nokļūšana slimnīcā rada stresu, bet bērnam tas varētu būt vēl smagāk. Nesaprotamās un bieži vien sāpīgās procedūras, gaidīšanas stundas, sveša vide, nezināmais – tas viss rada lielu trauksmi, bailes, nogurumu. Tāpēc šajā sarežģīto emociju telpā ienāk dakteri klauni, lai palīdzētu mazajiem pacientiem un viņu vecākiem izdzīvot šīs emocijas un padarītu slimnīcas atmosfēru vieglāku.

Dakteru klaunu darbs nav vienreizējs pasākums, tas ir ikdienas smalks darbs, kas prasa lielu atdevi un emocionālo noturību. Dakteri klauni profesionāli pilnveidojas, iziet supervīziju, apgūst jaunas metodes un pieejas. Tam visam ir vienīgais mērķis – palīdzēt bērniem un vecākiem pārvarēt sāpes un bailes, atgūt spēkus un noskaņoties uzvarai pār slimību.

Biedrība "Dr.Klauns" pastāv, tikai pateicoties ziedojumiem – un jebkāds, pat neliels ziedojums, palīdzēs bērniem satikt savu dakteri klaunu. Labdarības akcijas laikā savāktie ziedojumi palīdzēs dakteriem klauniem turpināt apmeklēt mazos pacientus septiņās slimnīcās visā Latvijā, uzsākt jaunu dakteru klaunu skolu – tā atrast tik ļoti nepieciešamos jaunos kolēģus, kā arī turpināt papildu projektus – darbu ar bērniem ar īpašām vajadzībām un sadarbību ar dakteriem klauniem Ukrainā.

Svarīga diena labdarības akcijas ietvaros būs 1. aprīlis – īpašā Daktera klauna Sarkanā deguna diena. Ikviens, kurš tic dakteru klaunu darbam un vēlas to atbalstīt, var uzvilkt sarkano degunu, nofotografēties un publicēt šo bildi savos sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #smaidsradasmaidu.

Biedrības "Dr.Klauns" labdarības akcija "Palīdzi dakterim klaunam būt tur, kur viņu gaida!" norisināsies no 21. marta līdz 31. maijam.

Biedrība "Dr. Klauns" kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji — 35 profesionāli medicīnas klauni — katru dienu dodas uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr viņi uzturas medicīnas iestādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti