Sociālā darba konferencē «Bērns. Pusaudzis. Jaunietis» eksperti un praktiķi dalīsies pieredzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

24. martā Labklājības ministrijas projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros notiks sociālā darba konference "Bērns. Pusaudzis. Jaunietis". Tajā pulcēs valsts un nevalstiskā sektora ekspertus un praktiķus, kuri dalīsies savā pieredzē, zināšanās un labās prakses piemēros, informēja konferences organizētāji.

Konferences tiešraidi varēs skatīties LSM.lv.

Ir aizvadīts Eiropas Jaunatnes gads, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu vajadzībām, iespējām un attīstībai. Jaunatnes jomas speciālisti uzsver – jaunieši nav mūsu nākotne, viņi ir mūsu tagadne! Piekrītot šim apgalvojumam, jāuzsver – arī bērni ir mūsu tagadne, jo tieši šobrīd viņiem ir nepieciešama veselīga un droša vide, lai attīstītos par veseliem pieaugušajiem, no kuru lēmumiem būs atkarīgs, kādā valstī mēs aizvadīsim savas vecumdienas un dzīvos nākamās paaudzes. Tieši šobrīd ir jāstiprina un jāpilnveido bērniem, pusaudžiem un jauniešiem atbalstoši pakalpojumi un pieeja.

"Speciālistiem, kuri strādā ar bērniem un jauniešiem, ir daudz izaicinājumu.

Problēmas, ar ko šobrīd saskaras jaunieši, ir visdažādākās – atkarības, ēšanas traucējumi, attiecības virtuālajā vidē, ar vecākiem un vienaudžiem.

Taču jauniešiem arī ir jāzina, ka viņi var vērsties pēc palīdzības un atbalsta. Jāsaka gan, ka atvērta sirds un dzirdīgas ausis ir palīdzošas vienmēr, tomēr ir vajadzīgas arī pētījumos un datos balstītas profesionālas zināšanas, lai speciālisti var sniegt pilnvērtīgu palīdzību," uzskata labklājības ministre Evika Siliņa.

Konferencē iezīmēs pusaudžu uzvedības pazīmes, uz kurām speciālistiem būtu jālūkojas uzmanīgāk, iepazīstinās ar izstrādāto metodiku sociālajam darbam ar jauniešiem un aicinās sociālos darbinieku dalīties pieredzē un iedrošinājumā, kā motivēt nemotivētu jaunieti. Vai Latvijā ir nepieciešamas slēgta tipa izglītības iestādes, kas būs "Naukšēnu" vietā? – par to informēs Tieslietu ministrija. Tāpat būs tēma par atkarību aizmetņiem bērnu smadzenēs un kas atkarībai kopīgs ar atalgojumu.

Pasākuma otrajā daļā akcentēs tādas aktuālas tēmas kā deinstitucionalizācijas process – jauniešu ar garīga rakstura traucējumiem pašnoteikšanās tiesības un vientulības aspekts. Kā atbalstīt bērnus ar izaicinošu uzvedību, Somijas pieredzē dalīsies organizācijas IceHearts pārstāvji. Pieskarsies arī tādiem jautājumiem kā kaitējoša seksuāla uzvedība bērnu starpā – kā to atpazīt, kā rīkoties un kur meklēt atbalstu. Turpinot seksuālās vardarbības tēmu, iepazīstinās ar "Barnahus" (Bērnu mājas) modeli Latvijā. Sēras ir neizbēgama dzīves daļa, tāpēc šajā konferencē runās arī par sēru nozīmi un to, kā atbalstīt bērnu sērošanas procesā. Konferenci atklās un noslēgs ar divu drosmīgu jauniešu pieredzes stāstiem.

Plānots arī attālināts "Resursu tirgus" – šogad tas veltīts bērnu, pusaudžu un jauniešu atbalstam veidotu pakalpojumu prezentēšanai. Konferences laikā tiks demonstrēti trīs sociālo darbinieku videostāsti, atklājot sociālā darba dažādību un plašās iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti