Ģimenes studija

Sporta aktivitātes veido veselīgu balansu ģimenē. Tiekamies ar Liepiņiem Madonā

Ģimenes studija

Kukaiņu kodumi: kā mazināt diskomforta sajūtu un alerģiskas reakcijas bērniem

Izlaidumu laiks: runājam par modi, gaumi un etiķeti pasākumos

Stiliste par izlaiduma tērpiem: Ļaujiet bērnam izpausties, nevajag visus taisīt pēc vienas «šnites»

Izlaidums ir publisks pasākums, kurā tērpu izvēlē pastāv etiķete, bieži arī skolu noteikts stils, tomēr stilisti iesaka nesalīdzināt jauniešu ģērbšanās manieres un tērpu izvēles, neuzspiest vecāku un skolas gribu, bet respektēt pašu jauniešu vēlmes.

Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" sarunājas stilistes Indra Salceviča un Evija Briede-Blūma un etiķetes kursa pasniedzēja skolā "Ladyschool" Vita Kučerenko-Janigina. Ierakstā uzklausām jauniešu domas.

Jaunietim svarīgi iederēties, tāpēc stils no vides ir atkarīgs. Viens no biežāk dzirdētajiem pārmetumiem meitenēm, kuras ģērbjas brīva stila apģērbā, ir sievišķības trūkums. Salceviča  uzsver, ka sievišķība ir izpratne par lietu kārtību, ne tikai kurpes un kleitas nosaka sievišķību. Vide diktē noteikumus.

Bez salīdzināšanas nekur nevar tikt, izpausmes jauniešu modē uzsver Kučerenko-Janigina.

Briede-Blūma stāsta par savu pieredzi – vecāki ved bērnus pie stilista, lai palīdzētu sagatavoties izlaidumam. Skolas mēdz noteikt "rāmi" – izlaiduma krāsas, stilu, lai bildes skaistākas, labāks kopskats. Dažiem skolēniem tas ir izaicinājums.

Ir absurds, ka skolas ko šādu iesaka, tad skolai būtu jāiedod arī čeks tērpam, tas ietekmē vecāku budžetu. Tas ir konkrētās skolas direktores ambīcijas, direktorei var ieteikt bildēm izmantot fotošopu, pauž Salceviča.

Kučerenko-Janigina akcentē, ka pastāv apģērba etiķete jeb dreskods, to neizdomā skolas vai direktori. Ir iespēja atrast risinājumu katra finansēm.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Vide diktē dreskodu, uzsver Salceviča, skaidrojot, ka

diplomu izsniegšana sporta zālē nav tas pats, kas diploma izsniegšana aktu zālē, – katra vieta nosaka tērpa stilu. Ja izlaidums notiek ārā zālājā, tad apģērbam būtu jābūt citādam.

Briedes-Blūmas personīgais ieteikums – neveidot ļoti izaicinošus tērpus ar dziļiem dekoltē, tādus, kas piedien diskotēkām.

Mēs esam par iekļaujošo sabiedrību, mēs esam 21. gadsimtā.

"Kāda velna pēc visiem ir jāiederas," jautā Indra,

"ļaujiet bērnam izpausties, nevajag visus taisīt pēc vienas "šnites", te tad sākas salīdzināšana. Pamatā esat jūs paši, bet atceramies, ka apmeklējam publisku pasākumu! Es esmu par etiķeti, bet ir rāmji, no kuriem varam atkāpties."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti