Dienas ziņas

Uzņēmēji parāda savus ražojumus valsts dienestiem

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

RTU atver Zinātkāres centru

Kā darbojas pasaule? Ar lielu blīkšķi atver zinātkāres centru «Futurimo Rīga»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Ceturtdien, 20. aprīlī, savas durvis apmeklētājiem vēra Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centrs "Futurimo Rīga". Tajā ar interaktīvu eksponātu un nodarbību palīdzību bērni un jaunieši varēs uzzināt, kā darbojas pasaule, kādi ir dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas uzlabo dzīvi. Zinātkāres centru atklāja ar lielu blīkšķi.

Blīkšķi, ķīmijas un fizikas noslēpumu izzināšana, zinātkāres centrā "Futurimo Rīga" būs ikdiena. Trijās ekspozīciju zālēs viss par un ap viedo pilsētu un tehnoloģijām. Vienkārši un saprotami par lietām, kuras pirmajā mirklī šķiet sarežģītas.

Interaktīvā veidā šeit bērniem palīdzēs izprast, kā darbojas vēja ģeneratori un elektroauto, izpētīt elektrības vēsturi, saprast, kā pilsētu apgādā ar ūdeni. 

Piemēram, trokšņu kabīnē bērns varēs izkliegties un noskaidrot, kā troksnis ietekmē pilsētu.

Interaktīvie eksponāti ir RTU studentu darbi. Jaunieši varēs iejusties drona pilota lomā, vadīt automašīnu, stūres vietā izmantojot līdzsvara dēli.

RTU rektors Tālis Juhna norādīja, ka prasmes, ko bērns iegūst caur eksakto zināšanu apgūšanu, būs noderīgas jebkurā profesijā. "Ne jau visi kļūs par zinātniekiem. Ne jau visi bērni strādās universitātē. Lai gan mēs gaidām mūsu nākotnes profesorus.

Bet tās prasmes, kas tev ir caur eksakto zināšanu apgūšanu, tev būs noderīgas jebkurā profesijā. Ja tev ir pamats, tad pēc tam vari apgūt ekonomiku, jurisprudenci, strādāt politikā," sacīja Juhna.

"Futurimo Rīga" projekta vadītāja Keitija Litte pastāstīja, ka apmeklētājus gaida dažādas interaktīvas ekspozīcijas. "Dažāda tipa eksponāti. Liela daļa no tiem ir par un ap nākotnes pilsētu, nākotnes pilsētas tehnoloģijām, par ūdeni, par atjaunojamiem resursiem, nākotnes materiāliem, tumsas un gaismas piesārņojumu, koku un tā tālāk," sacīja Litte.

Agnese Sauska, RTU studente, pastāstīja par savu eksponātu, kas sasaistīts ar tēmu "Nākotnes pilsēta": "Šeit viss uzsvars likts uz apmeklētāju. Tā būs interaktīva pieredze, kurā varēs redzēt trokšņa un gaismas mijiedarbi. Ieejot iekšā, te būs gaismas kaste, decibelu mērītājs un gaismekļi, kas reaģēs uz radīto skaņu un mainīs gaismu telpā. Apmeklētāji, ienākot šajā kabīnē, varēs kliegt, dziedāt, čukstēt, lai redzētu gaismas diapazonu."

Savukārt students Reinholds Švarcs izveidojis eksponātu, kas stāsta par fiziskās un digitālās pasaules mijiedarbību. 

Viena no centra telpām būs atvēlēta mainīgai ekspozīcijai, kura tiks atjaunota ik pēc vairākiem mēnešiem.

Centra izveides autori stāsta, ka, viņuprāt, bērni pēc ekspozīcijas aplūkošanas skolā vairāk pievērsīs uzmanību fizikai un ķīmijai, kā arī gribēs izzināt vairāk, pētot eksperimentus.

"Principā mēs veicinām zinātkāri un rādām, ka inženierzinātņu tematika ir interesanta, aizraujoša un izzinoša. Bērniem patīk spēlēties un eksperimentēt, un mēs attiecīgi veicināsim viņos zinātkāri to darīt vēl un atkārtoti, lai nākotnē varbūt kļūtu par inženieriem," pastāstīja "Futurimo Rīga" projekta vadītāja Litte.

Darba dienās laboratorijās notiks nodarbības un tehniskās jaunrades darbnīcas skolēniem. Tās vadīs RTU studenti un mācībspēki. Brīvdienās, kad notiks arī zinātnes šovi, īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem.

Zinātkāres centra "Futurimo Rīga" iekārtošanā atbalstu snieguši uzņēmumi un mecenāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti