Dzīvot gardi! Ciemos pie Grandānu ģimenes

Viņi ir četri – Jānis, Dita, Kārlis un Dārta Karolīna – un viņi ceļo. Ceļo tuvu, tepat pa Latviju, un ceļo arī patālāk, galvenokārt pa Eiropu. Vēl viņi par to daudz raksta un stāsta savā blogā.

"Agrāk mēs bijām tikai ceļotāji, taču tagad mums ir arī šis," ar lepnumu teiks 12 gadus vecais Kārlis, izrādot ģimenes pašu spēkiem kopīgi iekārtoto neparasto naktsmītni, kur viesiem piedāvāts apmesties vairākos gulēšanai pielāgotos mikroautobusos.

Grandānu ģimenei jau vairākus gadus ir tradīcija jauno gadu visiem kopā sagaidīt kaut kur ārpus Latvijas. Šoreiz, lai cik neparasti un traki tas neizklausītos, viņi ar spilgtiem, pozitīviem iespaidiem nupat atgriezušies no Ukrainas. Kā paši saka – solidaritātes vizīte.

Ceļošana, kas saistīta arī ar aprakstu veidošanu, aizsākusies kovida laikā, kad bijis azarts īsajā laikā līdz komandantstundai kaut kur nokļūt apskatīt un arī pēc tam par to uzrakstīt.

Lai arī šobrīd Grandānu apraksti ir kļuvuši populāri un ciemos aicina braukt gan Latvijas pilsētās, gan ārvalstīs, Jānis atzīst, ka viņi sevi neuzskata ne par blogeriem, ne influenceriem, to darītu arī tāpat, lai iedvesmotu ceļot un ceļot kopā ar bērniem.

Ceļoja visi kopā arī iepriekš, bet raksti par ceļojumiem top pēdējos trīs gadus. 

Ceļojums uz Ukrainu bijis arī kā atbalsts ukraiņiem, nevis vienkārši ziedot naudu vai mantas, bet atbalstīt karā ierauto valsti ar to, ka rezervē viesnīcu un arī reāli turp dodas.

Reģionu, kuru izvēlējušies Grandāni, karš ir skāris krietni maz, un tur ir salīdzinoši droši. Arī paši ukraiņi Bukoveli, Karpatu kalnu reģionu, izvēlas atpūtai, lai kādu dienu būtu prom no kara, kas ir pāris simtus kilometru tālāk.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Jānis, iepazīstinot ar sevi, stāsta, ka ikdienā nodarbojas ar lāzergriešanu, ir tētis diviem lieliskiem bērniem un vīrs sievai.

Dita ir no Liepājas. Viņa atklāj, ka Jānis ir no Latgales un abu satikšanās arī bijis viens no iemesliem, kāpēc sākuši ceļot – vajadzēja paciemoties pie vienas ģimenes, pie otras. Visu laiku uz riteņiem. Ikdienā viņa strādā bankā.

Viņa piekrīt Jānim, ka visu, ko viņi dara – darbu vai citas aktivitātes –, dara to prieka pēc.

"Mēs dzīvojam pēc uzskata – dzīvot gardi. Tas ir ne tikai par ēšanu vai ceļošanu, bet jebko, ko dzīvē dari," bilst Dita. "Viss ir jādara prieka pēc, ja kaut kas nepatīk, tad jāmaina."

Tāpēc arī braucienu pie vecākiem pēc kartupeļiem viņi spēj pārvērst piedzīvojumā un ceļojumā.

Kārli, kurš mācās 6. klasē, interesē būvēt un veidot spēles. Nesen iestājies Jaunsardzē. Pirmklasniecei Dārtai Karolīnai patīk vingrošana, akrobātika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti