Ģimenes studija

Skrējiens pa dzīvi un iespējas pilnveidoties. Tiekamies ar Rulļuku ģimeni Praulienā

Ģimenes studija

Skolu reforma: kā tā skars skolēnus ar īpašām vajadzībām

Bērni kā pozitīvie vēstneši mājiniekiem, mudinot vecākus mainīt paradumus

Slieku mājas, zobgraužu uzveikšana, sports. Bērni dārziņā mācās un iedvesmo vecākus

Bērni pirmsskolas izglītības iestādēs apgūst daudz jauna un tad kļūst par vēstnešiem, par šīm idejām stāstot mājās vecākiem un rosinot viņus izmēģināt dārziņā piedzīvoto un mācīto, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja bērnudārza un bērnu projektu pārstāvji.

"Creakids" izglītības iestāžu telpās uzstādītas īpašas slieku mājiņas, lai bērni varētu vērot, kā veidot kompostu ar slieku saimes palīdzību. Bērni sarunā ar "Ģimenes studiju" atklāj, ka šādu slieku mājiņu vēlētos ierīkot arī savās mājās. Mamma Madara, bērnu iedvesmota, šādu slieku mājiņu ierīkoja arī mājās.

Latvijas Zobu Higiēnistu asociācijas prezidente Kristīne Belova pauž, ka Latvijā notiek zinātnē balstīti projekti, kuros var apmācīt pedagogus un bērnus, tie notiek visā Latvijas teritorijā. Šādās lekcijās bērniem nodod zināšanas viņiem saprotamā veidā ar spēlēm un rotaļām. Tas ir brīdis, kas atklāj arī ģimenes paradumus. Bērni vienmēr ir ieinteresēti, atvērti, zinātkāri, ir svarīgi, kā nodod informāciju. Nākamais svarīgais etaps ir ģimene.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Mammas un tēta uzdevums ir noturēt zināšanas un praktiski tās ieviest mājās.

Ir svarīgi, ka no komandas kāds uzņemas realizēt interesantas idejas dārziņā, uzskata Rīgas 213. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Liene Jurgenberga. Piemēram, bateriju šķirošana, projekta "Droša māja" vadīšana dārziņā, sporta projekti, kuros jāiesaistās visai ģimenei. Bērnudārzā ir īpaši projekti, kuros jāiesaistās gan bērniem, gan ģimenei, piemēram, projekts par Latviju. Daudz ikdienā darāmus darbus dārziņā dara, un var redzēt, ka bērnus tas interesē.

Ir jāsabalansē vecāku un skolotāju iniciatīva. Nekad neko vecākiem kopā ar bērniem neliek darīt obligāti.

Daudz mācās no bērnu animācijas filmu varones Tutas. Scenāriste, bērnu seriālu "Tutas lietas", "Emī un Rū", "Ukulele" scenāriju autore, grāmatu "Emī un Rū. Draudzības kods" viena no autorēm, bērnu dziesmu vārdu autore Elizabete Lukšo-Ražinska pauda, ka Tutas tēls ir veiksmīgi izveidojies, bērni mīl Tutu. Tutas vadmotīvs ir iedvesmot, bieži darbojas ar eksperimentētāja garu, bērni ir aicināti darīt kopā ar Tutu. Saspēle starp izglītojošo un rosinošo. Tuta ir palīgs vecākiem, lai varētu atrast jaunas idejas, ko darīt kopā ar bērniem. Tuta ir atbilde uz vecāku vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti