Rīta Panorāma

Īpašās gaismās iemirdzas Londonas Kjū botāniskais dārzs

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Skotijā diasporas latviešu skolas gatavojas 18. novembrim

Latvija ir un paliek mājas. Skotijā diasporas latviešu skoliņas gatavojas 18. novembrim

Valsts svētku zīmē aizvadītā nedēļa pagājusi arī latviešu diasporas skoliņās Skotijā. Tur pavisam mazi un arī lielāki bērni pulcējās ap sarkanbaltsarkano karogu, stāstīja, ar ko viņiem saistās Latvija, un veidoja paši savus valsts karodziņus. Pie ārvalstīs mītošajiem tautiešiem viesojās Ieva Strazdiņa.

Skotijas galvaspilsētā Edinburgā latviešu bērni jau vairākus gadus brīvdienās satiekas "Pūcītes skolā" – tur apgūst valodu un uzzina ko vairāk par savu vecāku dzimteni Latviju.

"Novembra mēnesī mēs Latviju īpaši izceļam, bet mēs arī ikdienā mēģinām nodarbības veidot tā, lai bērni saprastu, kas ir Latvija. Lai viņiem būtu vēlme un gribēšana pajautāt arī mājās par vecāku dzīvi, kad viņi bija Latvijā – kā bija pirms dzīves Skotijā," pauda "Pūcītes skolas" Edinburgā vadītāja Vita Daščora.

Svētku nedēļā mācību telpā aizdegta svecīte, bet skoliņas labais gariņš – pūce izrotāta ar lentīti Latvijas karoga krāsās.

"Mācāmies tautasdziesmas, dziedam latviešu dziesmas – darbojamies tā, it kā mēs būtu Latvijā. Un tad mēs citreiz pētām karti – no kuras Latvijas daļas ir vecāki nākuši. Un tad mēs domājam – cik tālu tas ir līdz Rīgai vai cik liela ir Latvija, cik ilgā laikā tai var izbraukt cauri," stāsta Daščora.

Dažādas aktivitātes valsts svētku noskaņās pieredzējuši arī Aberdīnā mītošie tautieši – bērni latviešu skoliņā gatavoja valsts karodziņus, bet pieaugušie un ģimenes ar bērniem, kā jau katru gadu, parkā izstaigāja Latvijas kontūru un aizdedza svecītes.

"Šis gājiens pulcēja kādus četrdesmit latviešus – arī ģimenes no skoliņas ar bērniem. Un bija arī vairāki jauni latvieši, kurus tas mūsu "kodols" vēl nebija saticis," stāstīja Aberdīnas latviešu diasporas skolas vadītāja Līva Vasiļenko.

Lai arī gan Vita, gan arī Līva jau vairākus gadus mīt ārvalstīs, Latviju abas aizvien sauc par mājām. Un mīlestību pret šo valsti cer nodot arī latviešu atvasēm Skotijā.

Līva Vasiļenko: "Mans novēlējums latviešiem Latvijā un visā pasaulē ir būt laipniem vienam pret otru, mīlēt vienam otru, cienīt savu valsti un savu valodu."

Vita Daščora:

"Latvija ir mājas. Lai kur mēs arī būtu, Latvija ir un paliek mājas.

Un, ja man kādreiz kāds prasa, kur es jūtos kā mājās, es vienmēr saku, ka man ir divas mājas. Es arvien, atgriežoties Latvijā, jūtos kā mājās, un, protams, Skotijā – te, kur man ir mana ģimene un mums ir sava māja, kur visi esam kopā – tās ir otras mājas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti