Ģimenes studija

Ģimene bez bērniem – apzināta un neapzināta izvēle. Kā ar to sadzīvot?

Ģimenes studija

Līdzekļi bērniem ar autisma diagnozi tērēti citur. Vecāki neizpratnē

Ceļotprieks ar telti uz jumta un paaudžu sadarbība ģimenē. Tiekamies ar Lukstiņiem

Paaudžu sadarbība bērnu audzināšanā un ceļotprieks. Ciemos pie Lukstiņu ģimenes

Lukstiņu ģimene dzīvo Mārupē, pie viņiem ciemos dodas Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija". Saruna ar Lukstiņiem par ceļotprieku ar telti uz jumta, paaudžu sadarbību bērnu audzināšanā un to, kāda ir ģimenei draudzīga ārtelpa.

Tētis Miks nodarbojas ar rotaļu laukumu, sporta un atpūtas zonu radīšanu, ir arī šīs nozares drošības inspektors un kopā ar sievu Lindu audzina divas meitas – Keitu un Līvu. Arī Linda ir uzņēmēja. Ideja par savu biznesu viņai nobriedusi tieši, esot pirmā bērna kopšanas atvaļinājumā.

Ārkārtīgi lutināti ar vecvecāku palīdzību. Parasti ir iespēja atstāt meitas "viena zvana attālumā". 

 

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

"Arī bērniem ir forši, ka viņiem ir šī cita paaudze, kas ar viņiem daudz pavada laiku. Vienmēr vecāki ir aktīvā darba vecumā, kad audzina bērnus, neizbēgami, nedalīto uzmanību, lai kā gribētu teikt, ka esam labi vecāki un daudz ar bērniem, bet tik daudz laika nav nevienam vecākam. Tad vecvecāki, sevišķi mana vecāmamma, šīs meitenes ir viņas dzīves motors un dzinulis," stāsta Miks.

Lai arī vecmāmiņas ir aktīvas savā ikdienā, tāpat vēlas iesaistīties.

"Tas nav sāpīgs jautājums, pat dažreiz viņas mums prasa, kad būs pie mums, kur vizināties riņķī, kad būsiet mājās, gribas satikt," atzīst Linda.

Linda stāsta, ka tieši vecmamma vecākai meitai iemācījusi tautasdziesmu "Upe nesa ozoliņu". Pašiem tas neienāktu prātā. Tāpēc viņa ir gandarīta, ka pašu vecāku paaudze bērniem spēj dod ko atšķirīgu un bērni to uzsūc.

Miks smej, ka kādreiz runājuši, vai pat ar sievu tikai divatā mācētu izaudzināt bērnus.

Arī lasīšana, par ko nedaudz saruna raidījuma sākumā, ir vecvecāku nopelns. Vecāki bērniem nemaz nav mācījuši lasīt. Un Miks neslēpj, ka viņam nemaz nav pacietības mācīt lasīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti