Ģimenes studija

Valsts finansējuma izlietojums bērnu ar autiskā spektra traucējumiem audzināšanai

Ģimenes studija

Bērni kā pozitīvie vēstneši mājiniekiem, mudinot vecākus mainīt paradumus

Skrējiens pa dzīvi un iespējas pilnveidoties. Tiekamies ar Rulļuku ģimeni Praulienā

Skrējiens pa dzīvi ar trim bērniem. Ciemos pie Ruļuku ģimenes

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" dodas ciemos pie Ruļuku ģimenes. Guna un Ingmārs dzīvo Praulienas pagastā – Guna ir Praulienas pamatskolas direktore, Ingmārs strādā Praulienas pagasta pārvaldē, un viņa atbildības sfēra ir vietējo īpašumu uzturēšana. Viņi ir arī trīs bērnu – 12 gadus vecās Dārtas, desmitgadnieka Edgara un septiņus gadus vecā Raivja – vecāki.

Un, kaut arī pašreizējo dzīves posmu viņi varētu salīdzināt ar skrējienu pa dzīvi, jo jāuztur arī piemājas saimniecība un bērni jāizvadā uz ārpusskolas nodarbībām, tomēr visi jūtas labi – katrs var pilnveidot sevi ārpus darba un skolas, bet brīvos brīžus pavadīt kopā ar citiem radiniekiem, kuri netālu dzīvo, ejot pirtī vai piedaloties īpaši organizētajos kino vakaros.

 

Dienā, kad pie Ruļukiem viesojas "Ģimenes studija", nav kā parasti, jo Guna ar puikām pārrodas mājās daudz agrāk. Pēc sacensībām, kas bijušas iepriekšējā nedēļā, viņiem ir brīvs. Nav treniņa. Parasti mājās visi pārrodas pirms septiņiem vakarā, jo ir treniņi visiem trim un nodarbības mūzikas skolā meitai.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Guna lepojas ar savu skolu, Praulienas pamatskolu, kurā savulaik mācījusies, bet tagad to vada. Te mācās arī viņas bērni.

Edgars mācās 4. klasē, un viņš atzīst, ka skola ir laba – nav tālu jābrauc un patīk klases biedri. Raivis mācās 1. klasē, un viņu saista teātra pulciņš, slēpošana. Edgars spriež, ka ir labi, ka mamma ir direktore, ja gadās nokavēt autobusu, vienmēr tiek mājās, tikai mazliet jāpagaida.

Vecākās māsas Dārtas dienas ir ļoti piepildītas, dažreiz pēc skolas vienā dienā ir gan treniņš, gan mūzikas skola. Viņa stāsta, ka patīk sportot un ir gandarīta, ja izdodas sacensībās gūt labus rezultātus.

"Izdodas būt kopā vienā skolā, tomēr ievērot distanci. Mēs šīs lomas mainām – skola un māja," ikdienu visiem kopā vienā skolā vērtē Guna.

Mamma atzīst, ka bērni ir gudri un spējīgi, bet arī naski uz nedarbiem. Tad tāpat skolotāji dod ziņu vecākiem vai sauc uz pārrunām. Uz tām gan vairāk iet tētis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti