«LeNeSOns un brāļu Grimmu pasakas» – simfonskās mūzikas mazos klausītājus aicina uz koncertuzvedumu

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina simfoniskās mūzikas mazos klausītājus sestdien, 17. februārī, plkst. 11.00 un 14.00 Lielajā ģildē koncertuzvedumā bērniem un ģimenēm "LeNeSOns un brāļu Grimmu pasakas" satikt lelli LeNeSOnu, informēja pasākuma organizatori.

Gaidāmajā notikumā LNSO orķestra mākslinieki diriģenta Konstantīna Petrenko vadībā atskaņos vairākus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Kompozīcijas katedras studentu radītus jaundarbus, ko iedvesmojušas brāļu Grimmu pasakas, kā arī vācu komponista Engelberta Humperdinka uvertīru no operas "Ansītis un Grietiņa".

Koncertuzvedumā piedalīsies aktieri Anastasija Rekuta-Džordževiča, Agris Krapivņickis un Artūrs Putniņš (Latvijas Leļļu teātris), turklāt lelle LeNeSOns ceļos brāļu Grimmu pasaku pasaulē ne tikai stāstos, bet arī noskaņās – par to izrādes laikā parūpēsies ar kodoskopa palīdzību izrādītas, speciāli koncertam radītas ilustrācijas.

Lelle LeNeSOns bērnus iepazīstinās ar vairākiem JVLMA Kompozīcijas katedras studentu jaundarbiem, kas veidoti, iedvesmojoties no brāļu Grimmu pasaku sižetiem un tēliem – Henrija Poikāna "Mītiskā mežā ieejot" ("Entering a mythical forest"), Diānas Gritānes "Sa(i)knes", Andra Gaiļa "Brēmenes muzikanti laupītāju mājā", Sniedzes Prauliņas "Pasaku lasītāju mežs", Ansela Kaugera "Pazeme" un Ernesta Mediņa "Drosmīgais skroderis".

Koncertuzveduma "LeNeSOns un brāļu Grimmu pasakas" programmā iekļauta arī vācu komponista Engelberta Humperdinka krāšņā uvertīra operai "Ansītis un Grietiņa". Operas pirmizrādi 1893. gadā Veimārā diriģēja Rihards Štrauss. "Ansītis un Grietiņa" ir Humperdinka zināmākais darbs.

Šoreiz LeNeSOnu, viņa sagatavotos stāstus un mūziku pavadīs arī vizuālas ainas – skaņdarbi un pasakas tiks papildināti ar kodoskopa projekcijām.

Jākobs Grimms un Vilhelms Grimms, kas pasaulē pazīstami kā brāļi Grimmi, bija vieni no pirmajiem, kas 19. gadsimtā sāka apkopot vācu un Eiropas tautu nostāstus un pasakas. Pateicoties brāļiem Grimmiem, mēs vēl aizvien vairāk nekā 200 gadus vēlāk esam pazīstami ar tādām pasākām kā "Pelnrušķīte", "Sniegbaltīte", "Ansītis un Grietiņa", "Sarkangalvīte un vilks" u.c.

Arī šajā sezonā bērnu iemīļotā LeNeSOna koncertcikla radošā komanda ir nemainīga: režisore – Paula Pļavniece, dramaturgs – Klāvs Mellis, savukārt par koncertuzvedumu vizuālo noformējumu rūpējas māksliniece Evita Bēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti