Izstādē «Skola 2024» jauniešus aicina iepazīties ar izglītības un karjeras iespējām

Izstādē "Skola 2024", kas notiks no 23. līdz 25. februārim Ķīpsalas izstāžu hallē, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stendā ikviens varēs uzzināt par Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas "Erasmus+" piedāvātajām iespējām, daudzveidīgiem karjeras plānošanas rīkiem, jauno profesionāļu meistarības konkursu "SkillsLatvia 2024", kā arī varēs atklāt Zinātnes un inovāciju centru piedāvājumu un piedalīties dažādos konkursos, iinformēja VIAA pārstāvji.

Izstādes dalībnieki pie "Erasmus+" konsultantiem varēs uzzināt par programmas piedāvātajām iespējām skolēniem, skolotājiem, profesionālās izglītības audzēkņiem un pedagogiem, kā arī augstskolu studentiem un mācībspēkiem. Skolēniem un vecākiem būs īpaši aktuāli iepazīties ar "Erasmus+" programmas jaunumu – skolēnu mobilitāti, kas ļauj iegūt pirmo starptautisko mācību pieredzi.

Lai ikviens varētu noskaidrot savas intereses, spējas un vērtības, plānojot nākotnes karjeru, kā arī iegūt personības raksturojumu un ieteikumus atbilstošākajai karjeras jomai, "Tavai karjerai" konsultanti iepazīstinās ar pašizpētes rīku – četriem NIID.lv karjeras izvēles testiem. Vienlaikus tie, kas vēlēsies atrast sev atbilstošākās izglītības iespējas Latvijā, VIAA stendā varēs saņemt konsultācijas par nacionālo izglītības iespēju datubāzi NIID.lv, kur apkopota informācija par augstākās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, vispārējās izglītības un mūzikas un mākslas skolu programmām, kā arī izpētīt resursu Profesijupasaule.lv.

Visas izstādes dienas darbosies VIAA "Iedvesmas pietura", kur ar savu pieredzi, iespaidiem un ieteikumiem dalīsies "Erasmus+" skolu, profesionālās un augstākās izglītības mobilitāšu dalībnieki. Jauniešiem un viņu vecākiem būs noderīga pedagoga karjeras konsultanta sniegtā informācija par audzināšanas lomu personības veidošanās procesā. Savukārt zinātnes un inovāciju centri piedāvās iespēju atkodēt gaismas signālu no kosmiskās zondes, izmēģināt dažādas tehnoloģiskās iekārtas, kā arī piedalīties aizraujošā viktorīnā par STEM jomu. Tāpat ikviens izstādes apmeklētājs varēs pārbaudīt zināšanas par profesiju pasauli un izmēģināt savas prasmes "SkillsLatvia" komandas stafetēs, sacenšoties par vērtīgām balvām.

 Ar "Iedvesmas pieturas" programmu aicinām iepazīties šeit

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti