Rakstniecības un mūzikas muzejā martā plašs pasākumu piedāvājums ģimenēm ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Martā kultūrtelpā "Tintnīca" Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) piedāvā trīs dažādām auditorijām domātus pasākumus – "Literatūras viesistaba", "Kas pastkastītē?", "Dziesmas un rotaļas kopā ar Ilgu Reiznieci", informēja muzeja pārstāvji.

Tuvākais notikums jau 22. martā plkst.18.00 "Pasakas pieaugušajiem" ciklā "Literatūras viesistaba" – saruna par pasaku žanru mūsdienu cilvēku dzīvē. Pasakas kā patvērums vai vieta brīnumam? Kā atšķiras pasaku lasīšana no pasaku rakstīšanas? Kā pasakas sižetu varam saistīt ar mūsu pašu dzīvi?

Piedalās rakstniece Laura Vinogradova, kas 2021.gadā ieguvusi Eiropas Savienības literatūras balvu par romānu "Upe". Viņa ir arī vairāku bērnu prozas grāmatu autore un "Facebook" lapas "Snīpuļskola" veidotāja, kā arī aktīvi darbojas bērnu mentālās veselības veicināšanas projektā "Debessmanna".

"Pasakas ir dziļumi un dzīles, tās veido mūsu piederību – zemei, tautai, cilvēcei, piederību pašiem sev," uzskata  Laura Vinogradova. Pasākuma otrajā daļā apmeklētājiem būs iespēja praktiski iepazīties ar pasaku terapijas metodēm psiholoģes Ivetas Gēbeles vadībā, kura ir vadošā šīs terapijas praktizētāja Latvijā.

Savukārt nedēļas nogalē, 25. martā, no plkst.12.00 līdz 14.00 aicinām ģimenes uz radošu pasākumu "Kas pastkastītē?" ciklā "Tintnīca bērniem". Šoreiz pasākums muzeja jaunākajiem apmeklētājiem atklās, kas ir žurnāli, kā tie top un kas tos veido. Ikviens varēs izmēģināt roku sava žurnāla izveidē kopā ar bērnu žurnāla "Pūcīte" redaktori Ēriku Bērziņu. Tāpat arī uzzināsi, kurš RMM muzeja krājumā glabātais žurnāls ir pats vecākais un daudzus citus interesantus faktus.

Mēneša izskaņā, 29. martā, plkst.18.00 Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrību aizsāks jaunu pasākumu ciklu gadskārtu ieražu iepazīšanai "Dziesmas un rotaļas kopā ar Ilgu Reiznieci", kas būs veltīts dažādām gadskārtām viscaur 2023. gadam. Pasākumos apmeklētāji varēs iemācīties dažādas rotaļas un dziesmas, kas dziedamas noteiktajā gadskārtās. Īpaši aicināti tuvāko apkaimju iedzīvotāji un ģimenes ar bērniem.

Kultūrtelpas "Tintnīca" moto ir – vieta jaunai pieredzei un nozīmīgām sarunām. Pasākuma līnijas "Melomānu salons", "Literatūras viesistaba" un "Tintnīca bērniem", kā arī "Tintnīca sapņotājiem", kas orientējas uz jauniešiem, ir ciešā sasaistē ar galvenajiem muzeja krājuma virzieniem – literatūru un mūziku, tādējādi veicinot nozīmīgu pagātnes, tagadnes un nākotnes kultūras procesu iepazīšanu caur interesantām personībām, neparastām perspektīvām un jauniem atklājumiem.

Vairāk informācijas un pieteikšanās uz pasākumiem muzeja mājaslapā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti